Toruński sąd zdecydował! Czy Luca L. trafi za kratki? To on zaatakował ludzi maczetą

2022-01-19 14:58
Nożownik z Torunia Luca L. doprowadzony na przesłuchanie do prokuratury
Autor: Piotr Lampkowski/SE

Luca L. (21 l.) trafi na trzy miesiące do aresztu. To decyzja toruńskiego sądu ze środy (19.01.2022). Tymczasem na policję zgłaszają się kolejni poszkodowani. Przypomnijmy - to właśnie 21-letni mężczyzna zaatakował długim nożem przypadkowych przechodniów. W jego sprawie pojawia się również wątek zniszczenia mienia, a prokuratura stawia mu zarzuty m.in. usiłowania zabójstwa

Luca L. i jego brutalne ataki nożem na przypadkowych przechodniów - ta sprawa wstrząsnęła nie tylko mieszkańcami Torunia. Przypomnijmy - horror rozegrał się w poniedziałek (17.01.2022) wczesnym porankiem. Przed godziną 5:00 policjanci otrzymali zgłoszenie od zaniepokojonej rodziny 21-latka. Mężczyzna miał być pod wpływem narkotyków i wyjść z miejsca zamieszkania z długim nożem. To, co wydarzyło się potem, przypomina sceny z horroru. Ciosy, jakie zadawał niewinnym ludziom Luca L., przerażają. Dzięki współpracy policjantów z operatorem monitoringu, napastnik został ujęty ok. godziny 6:00 przy Rondzie Pokoju Toruńskiego. Prokuratura stawia mu zarzuty m.in. usiłowania zabójstwa, za co grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. - Wiemy z całą pewnością, że będzie konieczność opiniowania sądowo-psychiatrycznego - powiedział w rozmowie z PAP szef Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum-Zachód, Marcin Licznerski. Dalszy ciąg materiału znajdziecie pod galerią ze zdjęciami.

Luca L. zaatakował ich długim nożem w Toruniu! Grozi mu DOŻYWOCIE. Znamy zarzuty dla 21-latka

Luca L. oszalał, wziął nóż i ruszył na ulice Torunia. Rośnie liczba ofiar. Przerażające kulisy

Luca L. zostanie przebadany psychiatrycznie. Tak tłumaczy się sprawca masakry w Toruniu

Luca L. aresztowany! Toruński sąd zdecydował

19 stycznia toruńscy policjanci doprowadzili do sądu zatrzymanego 21-latka z Torunia. Mężczyzna ma matkę Polkę i ojca Włocha. Dzień wcześniej, do późnego wieczora w Prokuraturze Rejonowej Toruń Centrum - Zachód trwały czynności z udziałem zatrzymanego. Materiał dowodowy zgromadzony przez policyjnych śledczych pozwolił prokuratorowi na zakwalifikowanie dwóch czynów tego człowieka jako usiłowania zabójstwa. 

- Dzisiaj sąd po zapoznaniu się z materiałem zgromadzonym przez śledczych aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące. Mężczyzna może odpowiedzieć za dziewięć czynów w tym dwa usiłowania zabójstwa - informuje nas podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu.

Luca L. i jego ofiary. Przybywa poszkodowanych mieszkańców Torunia!

- Policjanci ustalili i przesłuchali kolejnych pięciu pokrzywdzonych. To kolejnych dwóch mężczyzn, u których zatrzymany uszkodził ciało oraz trzy kobiety, którym zniszczył mienie. Za pierwszym razem uderzając nożem w szybę auta oraz dwóm kobietom przecinając nożem kurtkę - informuje nas podinsp. Wioletta Dąbrowska.

W Prokuraturze Toruń Centrum Zachód mężczyzna usłyszał dziewięć zarzutów. Dwa z nich prokurator zakwalifikował jako usiłowanie zabójstwa za co może mu grozić nawet kara dożywotniego więzienia. Do sprawy będziemy wracać w naszym lokalnym serwisie.

Spodobał ci się materiał? Polub nas na Facebooku!

Sonda
Jaką karę powinien otrzymać Luca L.?
Ukradł alkohol i zaatakował ochroniarza. Dopadła go policja z Torunia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE