Luca L. zostanie przebadany psychiatrycznie. Tak tłumaczy się sprawca masakry w Toruniu

2022-01-19 9:07
Nożownik z Torunia Luca L. doprowadzony na przesłuchanie do prokuratury
Autor: Piotr Lampkowski/SE

Luca L. i jego atak długim nożem, do którego doszło w poniedziałkowy poranek w Toruniu to temat, który wywołuje mnóstwo emocji nie tylko wśród mieszkańców tego miasta. Dzień po całym zdarzeniu informowaliśmy was, że 21-latkowi grozi nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności. - Wiemy z całą pewnością, że będzie konieczność opiniowania sądowo-psychiatrycznego - powiedział PAP szef Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum-Zachód, Marcin Licznerski.

Poniedziałkowy horror w Toruniu to temat, który jest przedmiotem wielu dyskusji mieszkańców tego miasta. Przypomnijmy - 17 stycznia, przed godziną 5:00 Luca L. (21 l.) wyszedł ze miejsca zamieszkania, trzymając w rękach długi nóż. Chodził po Toruniu i atakował przypadkowych przechodniów. Do tej pory spłynęły do nas informacje o co najmniej ośmiu ofiarach szaleńca, który miał być pod wpływem narkotyków. - Apelujemy do pokrzywdzonych, ale też świadków porannych zdarzeń, o zgłaszanie się do toruńskiej komendy z numerem tel. 47 754 23 68 lub 69 lub osobiście - przekazała podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu. We wtorek (18.01.2022) prokurator Marcin Licznerski, szef Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum-Zachód poinformował, że Luca L. jest podejrzany o trzy zbrodnie, w tym m.in. dwa usiłowania zabójstwa. Grozi mu dożywocie. Co dalej z mężczyzną? Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Luca L. zaatakował ich długim nożem w Toruniu! Grozi mu DOŻYWOCIE. Znamy zarzuty dla 21-latka

Luca L. oszalał, wziął nóż i ruszył na ulice Torunia. Rośnie liczba ofiar. Przerażające kulisy

Luca L. zostanie przebadany psychiatrycznie. To on odpowiada za poranną masakrę w Toruniu!

- Wiemy z całą pewnością, że będzie konieczność opiniowania sądowo-psychiatrycznego. Co do szczegółowego zakresu i innych ekspertyz, to jesteśmy chwilę po przesłuchaniu i musimy zgromadzić dodatkowe informacje. Wówczas zostaną podjęte stosowne decyzje procesowe - powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową prokurator Licznerski.

- Mężczyzna wyjaśnił, że w przeddzień zdarzenia był w klubie i prawdopodobnie ktoś dosypał mu jakiejś substancji do spożywanego przez niego napoju. W jakim stopniu jest to linia obrony, a jak dalece jest to wersja rzeczywista? Będziemy to weryfikował - dodaje prokurator Licznerski.

Toruńscy policjanci informują nas, że cały czas zgłaszają się do nich kolejni poszkodowani. Jedna z kobiet przekazała, że Luca L. uszkodził jej samochód. Jeszcze dziś powinniśmy poznać decyzję w sprawie tymczasowego aresztu dla 21-latka. Do tematu będziemy wracać. Zachęcamy do komentowania sprawy pod naszym materiałem. Prosimy o kulturalną dyskusję.

Spodobał ci się materiał? Polub nas na Facebooku!

Sonda
Jaką karę powinien otrzymać Luca L.?
Potworna zbrodnia na toruńskiej starówce. Policja dopadła 29-latka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE