Garaż, garaże, zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Paweł Jaskółka/SUPER EXPRESS

Mają go!

Przez kilka miesięcy nękał mieszkańców Torunia! 17 zarzutów dla 23-latka

2023-03-16 19:37

Policjanci z Torunia pochwalili się sukcesem. Funkcjonariusze zatrzymali 23-latka z grodu Kopernika, który przez kilka miesięcy "działał" Bydgoskim i Chełmińskim Przedmieściu. Mężczyzna usłyszał aż 17 zarzutów i grozi mu konkretna odsiadka.

Śledztwo trwało kilka miesięcy, ale jest przełom. Policjanci z Torunia zatrzymali podejrzewanego o włamania do garaży. - Do tych zdarzeń dochodziło od września 2022 roku na Bydgoskim i Chełmińskim Przedmieściu. Sprawca forsował drzwi i z wnętrza kradł wartościowe rzeczy. Jego łupem padały między innymi rowery, sprzęt elektroniczny, elektronarzędzia i części samochodowe - informuje nas st. asp. Wojciech Chrostowski z KMP w Toruniu.

Toruń. Aż 17 zarzutów dla młodego złodzieja

Starszy aspirant Chrostowski podkreśla, że doskonałe rozpoznanie naprowadziło jego kolegów na trop 23-letniego mieszkańca Torunia. Po zatrzymaniu podejrzany trafił do policyjnej celi. - Mężczyzna usłyszał w sumie 17 zarzutów dotyczących włamań. Straty pokrzywdzonych oszacowano na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Teraz 23-latkowi grozi do 10 lat więzienia - podsumowuje funkcjonariusz z KMP w Toruniu.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy Toruń jest bezpiecznym miastem?
Złodzieje robią, co chcą. Znów okradli wysiedloną kamienicę na Kamionku. Mieszkańcy załamują ręce