"Psychopaci z Olsztyńskiej" sieją postrach. Nagrywają swoje ofiary!

2021-10-27 20:41
Psychopaci z Olsztyńskiej działają w tych okolicach. Nastolatki z Torunia robią straszne rzeczy
Autor: Piotr Lampkowski / Super Express "Psychopaci z Olsztyńskiej" działają w tych okolicach. Nastolatki z Torunia robią straszne rzeczy

Sami siebie nazywają "Psychopatami z Olsztyńskiej". W Toruniu sieją postrach. Zastraszają słabszych. Zmuszają ich do robienia upokarzających rzeczy. Wszystko nagrywają i publikują w sieci. Sytuacja z młodocianymi chuliganami jest na tyle poważna, że sprawą zajęła się policja, prokuratura i toruński sztab kryzysowy. Materiał programu "Uwaga!" TVN.

Ulica Olsztyńska w Toruniu to miejsce, gdzie władze miasta ulokowały bloki socjalne. Postrach sieją tam "Psychopaci z Olsztyńskiej", o których "działalności" pisały bardzo szeroko "Nowości". To grupka młodocianych chuliganów, która sieje postrach wśród innych młodych ludzi. Zastraszają słabszych i zmuszają do robienia upokarzających rzeczy. Swoje "wyczyny" publikują na specjalnej grupie. To właśnie z powodu filmików, na młodocianych chuliganów natknęła się pani Agnieszka. Jedno z ich dzieci, 17-letni Krystian to jedna z ofiar "Psychopatów z Olsztyńskiej". Filmik ze swoim synem, chorym na schizofrenię, pani Agnieszka znalazła w jego telefonie. O nagraniach za sprawą kobiety dowiedziała się policja, która wraz z prokuraturą, zajęła się sprawą. Zatrzymano dwie osoby. – Policjanci podjęli czynności pod kątem zachowań mogących wyczerpywać znamiona czynów zabronionych – mówi w rozmowie z reporterami "Uwagi!" prok. Andrzej Kukawski z Prokuratury Okręgowej w Toruniu. Chodzi o zachowania patologiczne, tj. wyzywanie, lżenie, poniżenie czy nakłanianie do brania narkotyków.

"Psychopaci z Olsztyńskiej" sieją postrach. Zobacz zdjęcia

Nastolatka nie boi się nawet policji. Zwołano sztab kryzysowy

Jedną z podejrzanych jest 17-letnia Aniela Ś. Nastolatka usłyszała zarzut popełnienia przestępstwa uporczywego nękania. Natomiast w stosunku do kolejnego nieletniego w trakcie sporządzania jest wniosek do sądu rejonowego, do wydziału rodzinnego. Aniela Ś. może spędzić w więzieniu nawet 8 lat. Dziewczyna opuściła areszt, ale ma dozór policyjny i zakaz zbliżania się do Krystiana. Aniela odmówiła rozmowy z dziennikarzami.

Nie tylko Krystian może obawiać się Anieli Ś. 17-latka napisała wiadomość do pani Agnieszki. – Boimy się. Mówią, że my ich załatwiliśmy i oni nas załatwią. Mam wiadomość od dziewczyny, która krzywdziła Krystiana: „Chcecie wp… nas na minę, to my wp… was. Krótko i na temat – opowiada matka Krystiana w rozmowie z "Uwagą!".

Sytuacja dotycząca "Psychopatów z Olsztyńskiej" jest na tyle poważna, że zwołano w ich sprawie sztab kryzysowy. Policjanci spotkali się z przedstawicielami miasta i pomocy społecznej. Pracownicy MOPS-u uważają, że problemem w rodzinie Krystiana jest choroba chłopca oraz wielodzietność. Pani Agnieszka ma jedenaścioro dzieci. Jak zapewnia Bożena Miller, toczy się sprawa o umieszczenie 17-latka w stacjonarnej placówce zamkniętej.

17-letni Krystian poniża rodziców. Jak pomóc choremu chłopcu?

17-letni Krystian, którego matka przekazała policji informację o grupie z ulicy Olsztyńskiej, jest chory. Najpierw stwierdzono u niego ADHD, a później schizofrenię. Receptą na sytuację nastolatka miał być pobyt w szkole specjalnej. Krystian przestał do niej chodzić w dobie pandemii. Nie wrócił tam. Odstawił też leki i wpadł w nieciekawe towarzystwo. Rodzice są przerażeni. Chłopiec poniża i szykanuje ich. Do ojca krzyczy, że go zabije. 17-latek wpada w niebezpieczne ataki gniewu.

Inne zdanie na temat leczenia Krystiana ma dr. n. med. Mirosław Dąbkowski ze Szpitala Psychiatrycznego w Toruniu. Według niego najkorzystniejszą formą leczenia zaburzeń psychicznych jest leczenie domowe. – Człowiek funkcjonuje w stałych kontaktach z innymi. Zarówno ze złym towarzystwem, jak i z pełnymi troski rodzicami czy rodzeństwem. Trzeba nauczyć rodzinę, żeby umiała funkcjonować z chorym człowiekiem z rodziny – mówi Dąbkowski.

Dwie nastolatki znęcają się nad dziewczyną w Jeleniej Górze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE