Paweł Gulewski, Michał Zaleski

i

Autor: Piotr Lampkowski/Super Express; Shutterstock

Walka o pas mistrza Torunia

Pytamy Pawła Gulewskiego i prezydenta Michała Zaleskiego o inwestycje w Toruniu

2024-04-18 23:09

Walka o pas mistrza Torunia to cykl pytań do kandydatów na prezydenta grodu Kopernika. W trzeciej rundzie Kandydat Koalicji Obywatelskiej Paweł Gulewski i urzędujący prezydent Michał Zaleski (KWW Michała Zaleskiego) otrzymali od nas następujące pytanie: "Inwestycje w Toruniu. W jakim kierunku powinno pójść miasto?".

Zasady walki o pas mistrza Torunia zostały zaakceptowane przez KWW Michała Zaleskiego i KWW Koalicji Obywatelskiej, który reprezentuje Paweł Gulewski. Tym razem kandydaci, którzy 21 kwietnia zmierzą się ze sobą w II turze wyborów zostali przez nas poproszeni o odpowiedź na pytanie: "Inwestycje w Toruniu. W jakim kierunku powinno pójść miasto?".

Paweł Gulewski, kandydat KO na prezydenta Torunia: 

- Stawiam na rozwój! Miasto dla każdego. Piękny i wygodny Toruń. Przyjemny i zielony. Taki mam plan! Rodziny spacerujące wspólnie. Dziadkowie bawiący się z wnuczkami. Uśmiechnięci ludzie. Młodzież uprawiająca sport na osiedlach. I zakochani w Toruniu turyści. Takie miasto będziemy robić!

Inwestycje? Oczywiście. Ulica Olsztyńska. Tramwajem na Lewobrzeże. Bezpieczne ulice. Do tego działamy na osiedlach. Obok Waszych domów. Piękne parki! Place zabaw! Boiska! Miejsca spotkań sąsiadów! To będę robić. Mniej betonu, więcej drzew. Dla ludzi! Cieszmy się piękną pogodą i miłym towarzystwem. Wyjdżmy na spacer z rodziną albo pieskiem.

Autobusy i tramwaje na czas! Prosty rozkład jazdy. Łatwy do zapamiętania dla wszystkich. Czyste przystanki, chodniki i drogi dla rowerów. No właśnie, Toruń wsiada na rower! Ścieżki w całym mieście. Bezpieczne i posprzątane. Na wycieczkę w niedzielę. I codzienną drogę do pracy. A samochody? Najlepiej na bezpiecznych osiedlowych parkingach. Albo na pięknych ulicach miasta.

Rozwój to dobra praca. I dobra płaca! Firmy powstają tam, gdzie ludzie chcą mieszkać. Wygodne i przyjemne miasto, to więcej biznesu! Rozmawiam z biznesem. Rozmawiam z mieszkańcami. Wspólnie ulepszymy Toruń. Firmy są tam, gdzie są dobrzy pracownicy. A gdzie chcą żyć ludzie? W zielonym i ładnym mieście. Tam, gdzie są dobre szkoły dla ich pociech. Tam, gdzie jest dobry szpital. I do lekarza nie ma kolejek. Tam, gdzie jest rozrywka i kultura. Toruń będzie miał to wszystko! Mamy najpiękniejszą starówkę w Polsce. Czas na najlepsze miasto do mieszkania.

Nowoczesny biznes to nasza szansa! Do tego potrzeba super szkół. I takie będą toruńskie szkoły! Młodzi zamiast się nudzić, będą robić fajne rzeczy. Drony, drukarki 3D, małe studia filmowe. Programowanie i sztuczna inteligencja. Najlepszy start dla młodych! A może ktoś z nich założy swój biznes? I zbije fortunę na swoich pomysłach. Może będzie to właśnie Wasza córka lub Wasz syn? Może wnuczka lub wnuczek? Zrobię wszystko, żeby mieli taką szansę.

Mój pomysł na rozwój Torunia? Dobre inwestycje. Piękne i wygodne miasto. Dobrze płatna praca. Łatwy dostęp do lekarza. I fantastyczne super szkoły. To jest ten moment! Uwierzmy w Toruń - odpowiedział Gulewski.

Prezydent Michał Zaleski, ubiegający się o reelekcję:

- Port Infrastruktury, stworzona wraz z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika strefa nowoczesnej gospodarki skupionej wokół sektora FinTech, obejmującego projektowanie, tworzenie i wdrażanie rozwiązań z zakresu technologii finansowych, w tym aplikacji, platform internetowych i rozwiązań płatniczych. Rozwój SpaceLabu, przestrzeni do rozwoju startupów. - Zamknięcie szkieletowego układu drogowego, w tym budowa nowej ulicy Olsztyńskiej, budowa pierwszego odcinka Trasy Wschodniej łączącej docelowo most gen. Zawackiej z drogą krajową nr 1, dokończenie budowy Trasy Prezydenta Raczkiewicza w kierunku zachodnim, przygotowanie dokumentacji dla budowy mostu zachodniego. Budowa nowej zajezdni tramwajowej. Budowa dwóch nowych szkół podstawowych jeszcze w roku 2024 - wylicza Michał Zaleski.

- Powstanie nowego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Współpraca między placówkami pomocowymi dla osób starszych a szkołami i przedszkolami. Rozwój oferty usług opiekuńczych świadczonych w społeczności lokalnej w formach środowiskowych dziennych. Kolejne cztery Dzienne Domy Seniora. Wsparcie dla powstania osiedlowych klubów seniora. Zwiększenie oferty opieki wytchnieniowej dla opiekunów osób starszych - dodaje.

Galeria ze zdjęciami: Tak wyglądała I tura wyborów na prezydenta Torunia

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki