Quiz. Banalny test z matematyki. Nawet dla humanistów 8/15 to wręcz konieczność!

2021-01-08 5:07 km
Matematyka
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Quiz. BANALNY test z matematyki. 8/15 to plan minimum! / Zdjęcie poglądowe

Przed wami banalny (mamy nadzieję!) test z matematyki. Królowa nauk za naszym pośrednictwem ma dla was 15 pytań. Czy pamiętacie materiał ze szkoły średniej? Kolejność wykonywania działań, geometria i inne. Sprawdźmy, czy poradzicie sobie bez większych problemów. 8 punktów to zdecydowanie plan minimum!

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu. Tym razem prezentujemy wam wyjątkowy test z matematyki! Geometria, kolejność wykonywania działań, wzory na pola figur i inne! Zdobędziesz komplet punktów?

Lubisz quizy? Zobacz co jeszcze przygotowaliśmy!