Groza!

Rozwścieczony byk taranował wszystko na swojej drodze! Padł po strzałach policji

2023-08-21 17:23

Niespokojny początek tygodnia w Tłuchowie (woj. kujawsko-pomorskie). Z jednego z gospodarstw uciekł rozwścieczony byk. Zwierzę poturbowało właścicieli. Policjanci musieli oddać strzały, po których ogromny byk padł na ziemię.

Takich wezwań policjanci i strażacy nie dostają codziennie. W poniedziałek (21 sierpnia 2023 r.) przed godziną 9:00, z gospodarstwa w Tłuchowie uciekł wściekł byk. Zwierzę poturbowało właściciela, wcześniej zraniło kobietę. Na terenie miejscowości Kamień Kotowy interweniowali m.in. przedstawiciele OSP Jasień. - Po zlokalizowaniu byka wraz z jednostką z Trzcianki oraz policją, która interweniowała przy pomocy lokalnego rolnika oraz traktora ruszyliśmy w pościg - przekazują druhowie.

Rozwścieczony byk uciekł z gospodarstwa w Tłuchowie. Padły strzały

Strażacy informują, że byk nie reagował na ich działania. Później zaatakowało traktor i ruszyło w kierunku policjantów. - Funkcjonariusze musieli interweniować ws. agresywnego zwierzęcia. Zostali zmuszeni do oddania strzałów. Po użyciu broni, byk padł - powiedziała dziennikarzowi "Super Expressu" komisarz Małgorzata Małkińska, oficer prasowa KPP w Lipnie.

Funkcjonariuszka dodaje, że poszkodowany mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Płocku. Kobieta trafiła do szpitala w Lipnie. Ich stan jest określany jako poważny. Pod tekstem znajdziecie zdjęcia z niecodziennej akcji w Kujawsko-Pomorskiem.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym profilu na Facebooku oraz na mailu - [email protected].

Sonda
Czy praca ze zwięrzętami jest niebezpieczna?