Rypin: Groził im MACZETĄ. Policja otrzymała wstrząsające nagranie

2020-11-24 13:03 KM
Rypin: Groził im MACZETĄ. Policja otrzymała wstrząsające nagranie
Autor: KPP w Rypinie Rypin: Groził im MACZETĄ. Policja otrzymała wstrząsające nagranie

Lokalni policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Rypina (woj. kujawsko-pomorskie), podejrzanych o pobicie, zmuszanie do określonego zachowania, wymuszenie rozbójnicze, groźby oraz nielegalną uprawę. Dwóch z nich zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące, natomiast wobec trzeciego zastosowano dozór policyjny. - To efekt nagrania, które trafiło do policjantów od anonimowego nadawcy - informuje nas asp. sztab. Dorota Rupińska z KPP w Rypinie.

Rypin: Groził im MACZETĄ. Policja otrzymała wstrząsające nagranie

W minionym tygodniu do Komendy Powiatowej Policji w Rypinie od anonimowego nadawcy trafił nośnik z nagraniami, na których widać trzech mężczyzn stosujących przemoc wobec innych osób. Funkcjonariusze po zidentyfikowaniu osób znajdujących się na nagraniu, dotarli do dwóch poszkodowanych, aby ustalić okoliczności i szczegóły tych zdarzeń. Po tych ustaleniach natychmiast przystąpili do działania. W miniony czwartek (19.11.2020) zatrzymali dwóch sprawców. Byli to 33 i 37-letni mieszkańcy Rypina. - U tego młodszego policjanci znaleźli dodatkowo 6 sadzonek konopii indyjskich, a także metalową maczetę, która była użyta na filmach - informuje asp. szt. Dorota Rupińska, oficer prasowy KPP w Rypinie.

- Na podstawie zebranych dowodów kryminalni przedstawili im zarzuty. Mężczyźni usłyszeli zarzuty pobicia i zmuszania do określonego zachowania, natomiast młodszy dodatkowo zarzut usiłowania wymuszenia rozbójniczego grożąc przy tym metalową maczetą, a także nielegalnej uprawy konopi innych niż włókniste - przekazuje w komunikacie oficer prasowy KPP w Rypinie.

W minioną sobotę (21.11.2020) sąd zastosował wobec zatrzymanych mężczyzn 3 miesiące tymczasowego aresztowania. Dzień później w niedzielę (22.11.2020r) pod zarzutem pobicia policjanci zatrzymali trzeciego ze sprawców tj. 35-letniego mieszkańca Rypina

- W poniedziałek na wniosek policji prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Podejrzanym za pobicie grozi do 3-ch lat więzienia, natomiast 33-latkowi grozi kara do 10-lat więzienia - podsumowuje policjantka z Rypina.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Białystok. Pies wyrzucony z 8. piętra. Policja zatrzymała dwie osoby