Policja w akcji

i

Autor: Małopolska Policja / Zdjęcie poglądowe Siarczysty mróz, a on wędrował samotnie ulicą. Nocna akcja służb

Skończyło się na strachu

Siarczysty mróz, a on wędrował samotnie ulicą. Nocna akcja służb

2022-12-16 9:27

Brodnica: W miniony czwartek (15 grudnia 2022 r.) po północy, miejscowi policjanci odebrali zgłoszenie o starszym mężczyźnie, który mimo konkretnego mrozu wędrował samotnie po ulicy Piłsudskiego. - Nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów, nie wiedział, gdzie mieszka, ani jak się nazywa - przekazuje sierż. szt. Paweł Dominiak z KPP w Brodnicy. Na szczęście ta sprawa ma swój happy end.

Gdy za oknami panują siarczyste mrozy, trzeba pamiętać m.in. o osobach starszych. Czujnością wykazał się jeden z mieszkańców Brodnicy, który w czwartek (15 grudnia 2022 r.) ok. godziny 00:200 skontaktował się z policją. Zaalarmował służby, że po ulicy Piłsudskiego wędruje starszy mężczyzna. - Natychmiast na miejsce pojechali funkcjonariusze z brodnickiej komendy. Jak się okazało, mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów, nie wiedział, gdzie mieszka, ani jak się nazywa - wyjaśnia sierż. szt. Paweł Dominiak z KPP w Brodnicy.

Brodnica: Starszy mężczyzna samotny na mrozie. To nie pierwszy raz

W komunikacie policjanta z Brodnicy czytamy, że zastępca oficera dyżurnego po usłyszeniu rysopisu, dzięki swojemu doświadczeniu widział, o kogo chodzi, ponieważ starszy mężczyzna kilka dni temu również opuścił swoje miejsce zamieszkania i był ubrany w tę samą odzież.

- Dyżurny brodnickiej komendy poinformował rodzinę 80-letniego mieszkańca powiatu brodnickiego, aby przybyła na komendę odebrać mężczyznę. Do tego czasu policjanci zaopiekowali się seniorem - podsumowuje asp. szt. Dominiak. Brawa należą się świadkowi, który zgłosił niepokojącą sytuację służbom. Właśnie w ten sposób należy reagować i pomagać osobom starszym przetrwać zimę.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy masz zaufanie do policji?
Ratownicy medyczni uratowali rodzinę z płonącego domu.