Sklepy otwarte 15 sierpnia w Toruniu. Gdzie zrobimy zakupy 15.08 w grodzie Kopernika?

2019-08-14 14:20 Redakcja
Gdzie zrobimy zakupy 15 sierpnia? Które sklepy w Toruniu będą otwarte 15.08?
Autor: Pixabay.com Gdzie zrobimy zakupy 15 sierpnia?

W najbliższy czwartek - 15 sierpnia przypada uroczyste święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Święto Wojska Polskiego. Dla wielu z nas oznacza to dzień wolny od pracy. Część z was zapewne zastanawia się, które sklepy będą tego dnia otwarte w Toruniu. Sprawdziliśmy to!

Spora część naszych czytelników szykuje się do przedłużonego weekendu. Wszystko dzięki czwartkowi, 15 sierpnia.

15 sierpnia - święto kościelne i państwowe!

W czwartek, 15 sierpnia obchodzimy uroczyste święto kościelne - Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. 

- Wniebowzięcie NMP to przedmiot wiary chrześcijańskiej dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Nauka ta jest obecna w Kościele katolickim, dla którego stanowi ponadto dogmat wiary - czytamy w serwisie Wikipedia.

Ponadto, 15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego. W tym roku z tej okazji odbędą się liczne uroczystości państwowe, m.in. oficjalne uroczystości wojskowe w Toruniu połączone z festynem historyczny i wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych. 15 sierpnia jest dniem ustawowo wolnym od pracy.

15 sierpnia - które sklepy będą otwarte w Toruniu?

Od razu zaznaczamy - jeżeli chcecie zrobić zakupy w dużych sieciach supermarketów takich jak Auchan, Carrefour, Biedronka, Tesco, Lidl, Aldi czy Piotr i Paweł - musicie się z tym uporać dzień wcześniej. 15 sierpnia te miejsca będą zamknięte.

Z pewnością jednak znajdą się tacy, którym w czwartek zabraknie ważnego składnika do obiadu lub po prostu zapomną zrobić zakupów "na zapas". Wszystkim tym polecamy sklepy osiedlowe, gdzie za kasą stan właściciele oraz "Żabki". Pamiętajmy w tym miejscu, że 15 sierpnia możecie tam napotkać spore kolejki. W ostateczności można również zaopatrzyć się na stacji benzynowej.

Zakaz handlu w czwartek nie obejmuje lokali gastronomicznych oraz sieci kin.