Skusił się na darmowy opał - teraz odpowie za to przed sądem

i

Autor: materiały kujawsko-pomorskiej policji Skusił się na darmowy opał - teraz odpowie za to przed sądem

Skusił się na darmowy opał. Teraz odpowie za to przed sądem

2019-01-22 10:37

Przedstawiciele policji przekonują - nie kradnij drzewa z lasu, to się nie opłaca! Przekonał się o tym mieszkaniec pow. radziejowskiego, który skusił się na darmowy opał. Mężczyzna odpowie przed sądem, grozi mu kara aresztu oraz wysoka grzywna. Służby odzyskały większość skradzionego mienia.

W poniedziałek (21 stycznia) oficer dyżurny radziejowskiej komendy dostał zgłoszenie o kradzieży drzewa z lasu w gminie Piotrków Kujawski.Przybyli na wezwanie policjanci zastali leśniczego i strażników leśnych, którzy wskazali im miejsce nielegalnej wycinki.

- Jak ustalili mundurowi, sprawcą wycinki drzew był 60-letni mieszkaniec pobliskiej wioski. Na terenie jego posesji odnaleziono większość skradzionego mienia. Leśniczy oszacował, że mężczyzna wyciął drzewo o wartości kilkuset złotych, czym naraził na straty Lasy Państwowe. Amatorowi cudzej własności grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Będzie musiał też zapłacić  nawiązkę w wysokości podwójnej wartości wyrąbanego i ukradzionego drzewa -  informuje asp. szt. Marcin Krasucki oficer prasowy KPP Radziejów.

Trzeba przyznać, że niektórzy złodzieje mają fantazję. Zuchwała kradzież nie opłaciła się jednak delikwentowi.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - [email protected]

>>> Chodził boso po toruńskiej starówce przy zerze stopni. Obywatel Szwecji trafił do szpitala

>>> Znamy szczegóły śmiertelnego wypadku na Bema w Toruniu

WIDEO: