Skwar i duchota w Toruniu! Lepiej nie wychodzić z domu [OSTRZEŻENIE IMGW i TCZK]

2021-06-18 7:21
Skwar i duchota w Toruniu! Lepiej nie wychodzić z domu [OSTRZEŻENIE IMGW i TCZK]
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Skwar i duchota w Toruniu! Lepiej nie wychodzić z domu [OSTRZEŻENIE IMGW i TCZK] / Zdjęcie poglądowe

Ostrzeżenie meteo od IMGW i Toruńskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Już w piątek (18.06.2021) mieszkańcy Torunia i województwa kujawsko-pomorskiego odczują tropikalne upały. Słupki rtęci pokażą nawet 34 stopni! W najbliższych dniach wychodzenie z domu nie jest wskazane. Szczegóły alertu znajdziecie na se.pl/torun.

Skwar i duchota w Toruniu! Lepiej nie wychodzić z domu [OSTRZEŻENIE IMGW i TCZK]

Sprawdzają się prognozy ostrzeżeń IMGW, o których pisaliśmy na naszym portalu w minioną środę. Najbliższe dni przyniosą afrykańskie upały w Toruniu i na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Już w piątek (18.06.2021) zrobi się nieprzyjemnie. - W dzień będzie słonecznie i sucho. Zachmurzenie małe. Napływać będzie gorąca masa powietrza, która po południu ogrzeje się do 30-31 stopni - bardzo gorąco. Ciśnienie atmosferyczne nieznacznie spadnie, a warunki biometeorologiczne z uwagi na odczucie gorąca staną się zwłaszcza w południe i po południu niekorzystne - przekazuje meteorolog Rafał Maszewski za pośrednictwem serwisu pogodawtoruniu.pl.

Czytaj też: 19-latek uderzył w słup latarni! Groza na drodze w Toruniu [ZDJĘCIA]

Od godziny 12:00 obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia od IMGW. Alert dotyczy Torunia i całego województwa kujawsko-pomorskiego. Chodzi rzecz jasna o upał. Meteorolodzy oceniają szanse na wystąpienie zjawiska na 80%, a komunikat wygasa dopiero 21 czerwca o godzinie 20:00. Zarówno w piątek jak i podczas weekendu przebywanie na pełnym słońcu może nam zaszkodzić. Zagrożenie potwierdza dyżurny Toruńskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. 

- Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 34°C. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 20°C. Ostrzeżenie może być kontynuowane. Temperatura maksymalna 20.06 lokalnie do 29°C - przekazuje Piotr Kalinowski, dyżurny TCZK.

Wyraźne spadki temperatur odczujemy dopiero w środku przyszłego tygodnia. O szczegółach poinformujemy w naszym lokalnym serwisie. Tymczasem poniżej prezentujemy przydatną grafikę, dotyczącą upałów. Warto skorzystać z porad Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

RCB - poradnik jak przetrwać upały
Autor: RCB RCB - poradnik jak przetrwać upały

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Nadciąga fala tropikalnych upałów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE