Start Lublin - Polski Cukier Toruń: Wicemistrzowie lepsi od Twardych Pierników [ZDJĘCIA]

2020-09-03 8:37

Polski Cukier Toruń poniósł druga porażkę w nowym sezonie Energa Basket Ligi. Faworyzowana ekipa Pszczółka Startu Lublin wygrała, choć goście z grodu Kopernika postawili rywalom twarde warunki. Ostatecznie w rozegranym awansem meczu 13. kolejki gospodarze triumfowali w stosunku 82:73. Mamy dla was galerię zdjęć z wtorkowego spotkania!

Start Lublin - Polski Cukier Toruń, relacja

Pierwsza kwarta zakończyła się przy pięciopunktowym prowadzeniu wicemistrzów Polski. Zwiastowało to emocje do samego końca i rzeczywiście, Polski Cukier Toruń dzielnie walczył na terenie faworyta. Dobrze wyglądali polscy liderzy "Twardych Pierników". Bartosz Diduszko i Damian Kulig w całym meczu zdobyli po 19 punktów, dwa "oczka" mniej zapisał na swoim koncie Aaron Cel. Po remisie w drugiej kwarcie wydawało się, że wygrana jest w zasięgu przyjezdnych. Po stronie Pszczółka Startu dobrze wyglądał Amerykanin Sherron Dorsey-Walker, który ostatecznie może się pochwalić 24 punktami.

Dalszy ciąg relacji pod galerią ze zdjęciami.

Trzecia kwarta przyniosła nawet chwilowe prowadzenie Polskiego Cukru Toruń, Przed ostatnią na prowadzenie wrócili jednak faworyzowani gospodarze, ale mieli tylko dwa punkty zapasu. W samej końcówce ciężar gry na siebie wzięli Łotysz Martins Laksa i Amerykanin Armani Moore. Ostatecznie Start wygrał 82:73.

Pszczółka Start Lublin - Polski Cukier Toruń 82:73 (21:16, 15:15, 18:21, 28:21)

Pszczółka Start Lublin: Sherron Dorsey-Walker 24, Martins Laksa 17, Armani Moore 13, Mateusz Dziemba 13, Kacper Borowski 10, Damian Jeszke 3, Bartłomiej Pelczar 2, Lester Medford 0, Roman Szymański 0, Michael Gospodarek 0.

Polski Cukier Toruń: Bartosz Diduszko 19, Damian Kulig 19, Aaron Cel 17, Obie Trotter 12, Michał Samsonowicz 3, Marcin Wieluński 3, Jakub Kondraciuk 0, Aleksander Perka 0.