Straszna śmierć w płomieniach. Dlaczego doszło do pożaru we Włocławku? [NOWE FAKTY]

2019-11-13 15:59 Redakcja
Straszna śmierć w płomieniach. Dlaczego doszło do pożaru we Włocławku?
Autor: CC Pixabay.com Z ogniem walczyły cztery zastępy straży pożarnej

We wtorek (12 listopada) informowaliśmy was na łamach naszego portalu o tragicznym w skutkach pożarze we Włocławku. Wybuchł on w mieszkaniu na osiedlu Kazimierza Wielkiego. Znamy pierwsze ustalenia policji w tej sprawie.

Przedstawiciele straży pożarnej dostali wezwanie we wtorek (12 listopada) ok. godziny 16:00. Pożar wybuchł w mieszkaniu w bloku przy ul. 14 Pułku Piechoty na trzecim piętrze. Na miejsce zadysponowano cztery zastępy SP. Więcej na ten temat TUTAJ.

Pożar we Włocławku - nie żyje 81-latek. Trwa śledztwo policji

Na miejscu niezwłocznie pojawili się policjanci. Okazało się, iż przed ich przybyciem czynności ratunkowe i gaśnicze podjęła już Straż Pożarna.

- W trakcie akcji w jednym z pomieszczeń zostały ujawnione zwłoki 81-letniego mężczyzny. Jak wstępnie ustalili mundurowi, był to samotnie zamieszkujący właściciel mieszkania - przekazuje nam st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska z KMP we Włocławku.

Decyzją prokuratora ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do sekcji zwłok. Na miejscu przeprowadzone zostały czynności z udziałem biegłego lekarza medycyny sądowej oraz biegłego z dziedziny pożarnictwa, który ustali przyczynę pożaru. Okoliczności tej tragedii wyjaśnią policjanci pod nadzorem prokuratora. Do sprawy będziemy wracać.