Sukces funkcjonariuszy CBŚP z Torunia! Pomogli zlikwidować nielegalną fabrykę tytoniu [ZDJĘCIA]

2019-09-11 9:44 EIT

CBŚP, SG i KAS wymierzyły kolejny cios w nielegalny handel tytoniowy! Dzięki współpracy toruńskich funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji i Krajowej Administracji Skarbowej udało się zlikwidować fabrykę papierosów i krajanki tytoniowej. Ich czarnorynkowa wartość to blisko 2 mln zł.

Policjanci toruńskiego wydziału Zarządu w Bydgoszczy CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego weszli na jedną z nieruchomości na terenie województwa mazowieckiego.

- W akcji brało udział blisko trzydziestu funkcjonariuszy. W hali, w której miał znajdować się warsztat naprawy obrabiarek, odkryli kompletną, profesjonalną linię do produkcji papierosów, w tym maszynę o wydajności produkcyjnej od kilkuset tysięcy do miliona papierosów dziennie, a także przemysłowy agregat prądotwórczy, pompy, filtry i separatory pyłów - czytamy na stronie internetowej CBŚP.

Funkcjonariusze zabezpieczyli również prawie 420 tys. gotowych papierosów i niespełna półtorej tony krajanki tytoniowej oraz surowce służące do produkcji papierosów.

Na miejscu zatrzymano 3 mężczyzn w wieku od 31 do 52 lat, których rola w procederze będzie szczegółowo ustalana. W tym wypadku narażenie na uszczuplenia podatkowe służby szacują na prawie 2 mln zł. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim.