Sylwester 2019 w Toruniu. Kto wystąpi na miejskiej imprezie? Bez fajerwerków! [PROGRAM]

2019-12-31 9:38 KM

Żywiołowe latynoskie hity, barwne występy taneczne, a także muzyka w wykonaniu najgorętszej kubańskiej orkiestry, znanej z czołowych polskich programów muzycznych. - W tym roku podczas Sylwestra Miejskiego w Toruniu będzie naprawdę gorąco! - przekonują przedstawiciele UMT.

Koncert 31 grudnia 2019 roku na Rynku Staromiejskim w Toruniu rozpocznie się o godz. 22:30.

- Warto zjawić się tam nieco wcześniej. Sylwestrowa scena już od pierwszych taktów porwie do tańca zgromadzoną publiczność. To wszystko za sprawą zespołu o dużym temperamencie, czyli Latino Show, dzięki któremu widzowie przeniosą się wprost na ulice Rio de Janeiro! Do północy usłyszymy zatem największe hity kubańskie, hiszpańskie i meksykańskie. W rytm takich przebojów aż nie wypada nie zatańczyć! - przekonują przedstawiciele Urzędu Miasta Torunia na głównej stronie grodu Kopernika.

Już przed ubiegłoroczną imprezą miejską informowaliśmy was na portalu ESKA INFO Toruń, że władze Torunia zamierzają zrezygnować z fajerwerków.

- Wraz z nadejściem 2019 roku Toruń pożegna sztuczne ognie. Mając na uwadze liczne apele oraz dobro zwierząt podjąłem decyzję, że w sylwestrową noc zobaczymy ostatni miejski pokaz fajerwerków. W przyszłości będziemy korzystali z rozwiązań alternatywnych, np. pokazów laserowych - przekonywał wtedy prezydent Michał Zaleski.

Sylwester 2019 w Toruniu. Bez fajerwerków i laserów! Społecznicy nadal mają wątpliwości...

Wielu spodziewało się, że podobnie jak w przypadku finału WOŚP - o północy zobaczymy pokaz laserowy. Tymczasem miasto Toruń ma inny pomysł.

- O północy nie zabraknie tradycyjnych życzeń Prezydenta Miasta Torunia, a także kolorowego deszczu konfetti. Po raz pierwszy fajerwerkowe show zostanie zastąpione specjalnym kilkuminutowym pokazem wzbogaconym o efekty pirotechniczne. Tym samym Toruń dołączył do miast takich, jak: Słupsk, Białystok, Wrocław, Radlin, Gdynia, Gdańsk czy Olsztyn, które korzystają z alternatywnych rozwiązań - czytamy na stronie UMT.

Deszcz konfetti nie wszystkim przypadł do gustu. Dlaczego? O tym możecie przeczytać TUTAJ.

Z kolei prezydent Michał Zaleski apeluje o odstawienie materiałów pirotechnicznych. Jak to tłumaczy? Komunikat w całości TUTAJ. Jeżeli jednak zdecydujecie się na urządzenie pięknego pokazu fajerwerków, zerknijcie na zasady bezpieczeństwa.

Sylwester miejski w Toruniu. Kto zagra? Znamy listę zespołów

Podczas oficjalnej zabawy nie może zabraknąć energetycznych koncertów. Jak już wspominaliśmy wyżej - o 22:30 na scenę wejdzie zespół Latino Show, dzięki któremu widzowie przeniosą się wprost na ulice Rio de Janeiro.

Po północy scena należeć będzie do Tripulacion Cubana, którą poprowadzi Rei Ceballo, znakomity pianista i aranżer z Kuby, znany polskiej publiczności m.in. z projektów "Kora Ola, Ola!", "Yugoton" i "Pozytywne Wibracje vol. 6" oraz ze współpracy z wieloma gwiazdami, takim jak m.in.: Kayah, Mietek Szcześniak, Robert Chojnacki, bracia Pospieszalscy, Blue Cafe i De Mono.

- Wszystkim zainteresowanym uczestnictwem w Sylwestrze Miejskim przypominamy, że jest on organizowany w trybie imprezy masowej. Ważna jest zatem nie tylko dobra zabawa i atrakcyjna oprawa artystyczna, ale i bezpieczeństwo uczestników. Obowiązuje zakaz wnoszenia na teren wydarzenia fajerwerków i alkoholu - przekazuje Przemysław Draheim, rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej

Wszystkim torunianom życzymy szampańskiej zabawy i Szczęśliwego Nowego Roku!