Szabda koło Brodnicy. Zwłoki 3-letniej Mai w domu. Ojciec dziecka zatrzymany

i

Autor: Alex Marcinowski/Super Express Szabda koło Brodnicy. Zwłoki 3-letniej Mai w domu. Ojciec dziecka zatrzymany

Szabda koło Brodnicy. 3-letnią Maję miał zabić ojciec. Prokurator chce postawić mu zarzuty

2022-06-24 16:08

Zwłoki maleńkiego dziecka, niespełna 3-letniej Majeczki, rozkładały się w domu w Szabdzie koło Brodnicy w województwie kujawsko-pomorskim. Tajemnicza śmierć dziecka, odkrycie jej martwego, maleńkiego ciałka i zniknięcie jej rodziny – przeraziło wiele osób w całym kraju. Co wydarzyło się w tym domu? Ojciec Mai został zatrzymany. Był pijany. Czy i co wyjawi śledczym? Prokurator chce mu postawić zarzut zabójstwa. Jaka jest tajemnica zbrodni pod Brodnicą?

Bartosz Ch. (31 l.) w policyjnym areszcie czeka na przesłuchanie w prokuraturze. Gdy zatrzymywali go policjanci, był kompletnie pijany. W prokuraturze ma usłyszeć zarzut zabójstwa swojej 3-letniej córeczki Mai. Śledczy nie wykluczają, że taki sam zarzut usłyszy żona mężczyzny, Paulina.

Wracamy do dramatu w Szabdzie koło Brodnicy w woj. kujawsko-pomorskim. Przypomnijmy, że w czwartek (23.06) policjanci w jednym z domków jednorodzinnych w spokojnej na co dzień miejscowości odkryli zwłoki malutkiego dziecka. Ciało było w stanie znacznego rozkładu!

Jak już pisaliśmy na SE.pl, dom był zamieszkiwany przez Bartosza Ch. (31 l.), jego żonę Paulinę (27 l.) i ich dzieci. Starsze córeczki małżeństwa to Marysia (6 l.) i Zuzia (5 l.). Para miała jeszcze bliźniaki: Mikołaja i Maję. To właśnie zwłoki Mai prawdopodobnie znaleziono w domu. Prokuratura czeka na wyniki badań genetycznych, by potwierdzić tożsamość martwego dziecka. Kolejne dziecko pary, oprócz starszych córek i małych bliźniaków, to Bartuś (2 l.).

W ten czwartek Paulina urodziła w Warszawie kolejne dziecko. Policjanci intensywnie od czwartku szukali jej męża. Zatrzymali go dzisiaj (24.06) w Warszawie o 7.00 nad ranem, razem z dwuletnim synkiem. Mężczyzna był totalnie pijany. W jego krwi buzowało ponad 1,5 promila alkoholu. Dziecko trafiło do placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Prokurator wyjaśnia co dzieje się w sprawie makabrycznego odkrycia pod Brodnicą

Sekcja zwłok martwego dziecka spod Brodnicy nie dała odpowiedzi na pytania, o to, jak i kiedy zmarło. Prokurator wstępne opinie biegłych dostanie najszybciej w poniedziałek. Mimo to prokuratura już teraz wszczęła w sprawie śmierci dziecka w Szabdzie śledztwo z artykułu 148 KK, czyli zabójstwa. Taki zarzut Bartosz Ch., ma usłyszeć na przesłuchaniu przed prokuratorem.

Prokurator Alina Szram z Prokuratury Rejonowej w Brodnicy nie wyklucza, że taki sam zarzut usłyszy żona Bartosza Ch., Paulina. Sprawa jest rozwojowa. O nowych faktach w sprawie zbrodni w Szabdzie koło Brodnicy będziemy informować na bieżąco.

Sonda
Czy za zabójstwo dziecka powinna być kara śmierci?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE