Szalony rajd wariata drogowego. Od wysokości mandatu włos jeży się na głowie

i

Autor: KPP Rypin / Kujawsko-pomorska policja Szalony rajd wariata drogowego. Od wysokości mandatu włos jeży się na głowie

Szybki i wściekły

Szalony rajd wariata drogowego. Od wysokości mandatu włos jeży się na głowie

2023-06-16 11:30

Szybki i wściekły kierowca wpadł w ręce policjantów z Rypina (woj. kujawsko-pomorskie). Gdy mężczyzna usłyszał, ile przyjdzie mu zapłacić za przewinienie, jego twarz zmieniła kolor. Funkcjonariusze nie mieli litości dla drogowego recydywisty.

To był pracowity wtorek (13 czerwca 2023 r.) dla policjantów z województwa kujawsko-pomorskiego. Stróże prawa, podczas służby kontrolowali prędkość poruszających się pojazdów w miejscowości Żałe. Znaki wyraźnie wskazują, że mamy tam teren zabudowany. Po godzinie 15:00 funkcjonariusze zauważyli jadącego ze znaczną szybkością opla i dokonali pomiaru prędkości. Urządzenie pokazało niesamowite liczby. - Jak się okazało auto pędziło z prędkością 117 km/h, choć w tym miejscu obowiązywała „pięćdziesiątka” - wyjaśnia oficer prasowy KPP Rypin.

Rypin: 23-latek zapłacił drakoński mandat. To nie wszystko

Kierowcą opla był 23-latek z Rypina. Za wyżej opisywane wykroczenie funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na 3 miesiące, ale to nie koniec. Policjanci podczas kontroli ustalili, że mężczyzna w ostatnim czasie był już zatrzymany za przekroczenie prędkości powyżej 31 km/h, co oznaczało, że to wykroczenie popełnił w warunkach recydywy.

- W związku z tym wysokość mandatu została podwojona i wyniosła 4000 zł. Dodatkowo policjanci nałożyli na kierowcę 14 punktów karnych - czytamy w komunikacie rypińskiej policji. Zobaczymy, czy ta surowa lekcja podziała na wyobraźnię młodego mężczyzny. Stróże prawa przypominają, że przekraczana prędkość pozostaje jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Warto zdjąć nogę z gazu i zachować odpowiedni poziom koncentracji.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - [email protected].

Sonda
Czy powinny być surowsze kary dla piratów drogowych?
Pirat drogowy w lamborghini złapany pod Krakowem. Pędził z zawrotną prędkością