Szpital tymczasowy w Ciechocinku znów działa! Ilu pacjentów pomieści?

2021-12-01 13:51
Szpital tymczasowy w Ciechocinku - zdjęcie ze środka
Autor: Marta Łazarska / Radio ESKA Szpital tymczasowy w Ciechocinku znów działa! Ilu pacjentów pomieści?

Od 1 grudnia znów działa szpital tymczasowy w Ciechocinku. Pierwsi pacjenci zakażeni koronawirusem SARS-CoV-2 mają trafić do tej lecznicy już w środę. Przygotowano tam 66 łóżek - w tym 10 respiratorowych. Szczegóły przekazał w środę wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, cytowany przez PAP.

Ciechocinek. Szpital tymczasowy ponownie otwarty. Ilu pacjentów pomieści?

Wcześniej ciechociński szpital tymczasowy, zorganizowany na bazie 22 Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnego, funkcjonował od końca marca do połowy maja tego roku, kiedy zawiesił działalność w związku z poprawą sytuacji epidemicznej. Później placówka prowadziła rehabilitację pocovidową i szczepienia przeciw SARS-CoV-2. W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną w trakcie IV fali COVID-19 otwarcie placówki w Ciechocinku znów było konieczne. - Od dzisiaj wznawia swoje funkcjonowanie szpital tymczasowy w Ciechocinku. Za kilka godzin będą tu przywożeni pierwsi pacjenci. Jest taka potrzeba - zaznaczył wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Czytaj też: Ciechocinek. Na sanatorium czekała dwa lata, w mieście znalazła śmierć. Zabił ją pijany gwiazdor muzyki

- Cały czas rośnie liczba osób z COVID-19 hospitalizowanych w kujawsko-pomorskich szpitalach. Obecnie jest ich 971, a 90 osób przebywa pod respiratorem - przekazał w środę w Ciechocinku wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, cytowany przez PAP.

Wojewoda dodał, że nadal jest to jednak liczba, która pozwala w regionie na to, aby nie zatrzymywać zabiegów planowych dla chorych na inne schorzenia. - Jest konieczność wymiany funkcji między szpitalami, to oczywiste, ale większych problemów nie ma. Mam nadzieję, że to co mówi minister zdrowia, nastąpi niebawem. Wygląda na to, że szczyt fali mamy w tej chwili albo będzie on niebawem i niedługo zaczną się spadki liczby zachorowań w regionie - mówił wojewoda Bogdanowicz.

Tydzień do tygodnia nadal są w regionie wzrosty zakażeń, ale już nie na poziomie 40 czy 50 proc., ale 8 proc. - 6 grudnia będziemy mieli 1268 miejsc dla pacjentów z COVID-19. To newralgiczny punkt naszych działań. 120 miejsc przygotowanych jest na pierwszym poziomie. Miejsc intensywnej terapii do 6 grudnia będzie 123. Obecnie szpitale mogą używać 113 respiratorów, z których 90 jest zajętych - dodał wojewoda.

W izolatorium przebywa 70 osób na 100 dostępnych miejsc. Prawdopodobnie od 6 grudnia uruchomionych zostanie dodatkowych sześć zespołów ratownictwa w systemie podstawowym. - Wyjazdów na dobę takich jednostek mamy o 150 więcej niż normalnie. To jest spowodowane czwartą falą zakażeń - wyjaśnił Bogdanowicz. Szpital tymczasowy w Ciechocinku będzie działał przy wsparciu 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy.

Spodobał ci się materiał? Polub nas na Facebooku!

Sonda
Jak myślisz, kiedy pandemia koronawirusa się skończy?
M jak miłość. Kinga w szpitalu! Tajemnicza choroba żony Piotrka ciosem dla Zduńskich
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE