Nocna obława policji koło Torunia. Nielegalne wyścigi samochodowe w tle

i

Autor: KMP w Toruniu Nocna obława policji koło Torunia. Nielegalne wyścigi samochodowe w tle

Szybcy i wściekli pod osłoną nocy. Policyjna obława koło Torunia [Zdjęcia]

2022-06-29 16:00

Toruń i okolice: Sceny rodem z filmu "Szybcy i wściekli" w okolicach Ostaszewa (woj. kujawsko-pomorskie). Policjanci skontrolowali ponad 50 samochodów, które zgrupowały się w tamtym rejonie. - Efektem akcji jest wystawienie 33 mandatów, zatrzymanych 11 dowodów rejestracyjnych i jedno prawo jazdy - informuje biuro prasowe KMP w Toruniu.

Całe zdarzenie miało miejsce w miniony piątek (24.06.2022), a o szczegółach policjanci z KMP informują w bieżącym tygodniu. Tamtego dnia, późnym wieczorem funkcjonariusze toruńskiej drogówki otrzymali informację o kilkudziesięciu samochodach, które zgrupowały się w rejonie strefy ekonomicznej w Ostaszewie (woj. kujawsko-pomorskie, powiat toruński). - Zachowanie uczestników wskazywało, że mogą chcieć urządzać tam wyścigi samochodowe. Na miejscu natychmiast zjawiło się kilkudziesięciu funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego. Sprawnie obstawili wszystkie możliwe drogi ucieczki i przystąpili do szczegółowej kontroli samochodów i motocykli zgromadzonych na miejscu - przekazuje w komunikacie asp. Wojciech Chrostowski z biura prasowego KMP w Toruniu. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami z nocnej akcji.

Czytaj też: MZK w Toruniu wprowadza poważne zmiany od 1 lipca! Nowa linia autobusowa to nie wszystko

"Szybcy i wściekli" koło Torunia. Nocna obława policji

Policjanci informują nas, że podczas kontroli 53 pojazdów policjanci wystawili 33 mandaty karne (w tym kilka na kwotę 3000 zł) między innymi za stan techniczny pojazdów (w tym niehomologowane tłumiki motocyklowe i zmiany konstrukcyjne aut bez homologacji - tzw. „dziki tuning”). Oprócz tego policjanci zatrzymali 11 dowodów rejestracyjnych i jedno prawo jazdy (za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h).

- Okazało się, że jeden z kierowców prowadził pojazd pomimo cofniętych uprawnień. To przestępstwo zagrożone karą do 2 lat więzienia. 2 pojazdy musiały zostać odholowane, gdyż kontynuowanie jazdy stanowiło zagrożenie dla bezpieczeństwa - przekazuje asp. Wojciech Chrostowski z KMP w Toruniu.

- Policjanci zapewniają, że to nie ostatnia tego typu akcja i zapowiadają zasadę „zero tolerancji” dla kierowców, którzy spotykają się, by grupami łamać przepisy ruchu drogowego i ścigać się między sobą - zakończył funkcjonariusz z Torunia.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem nielegalnych wyścigów samochodowych?
Mały dzik myślał, że to wyścig. Urządził sobie rajd ulicami Sosnowca
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE