Arktyczne powietrze ATAKUJE! Takiego mrozu jeszcze nie było [PROGNOZA POGODY]

2019-12-03 7:13 Konrad Marzec
Szykujcie się na ATAK ZIMY! Będzie bardzo niebezpiecznie!
Autor: CC Pexels.com / Aleksandr Slobodianyk Szykujcie się na ATAK ZIMY! Będzie bardzo niebezpiecznie!

Prognoza pogody na wtorek (3 grudnia) i kolejne dni znów nie może nastrajać optymistycznie mieszkańców Torunia i okolic. Na drogach panują ciężkie warunki do jazdy, a w ciągu dnia może je pogorszyć padający deszcz ze śniegiem!

Na początku tygodnia IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla Torunia i okolic. Dotyczyło one oblodzenia. Wiele wskazuje na to, że we wtorek również możemy mieć problemy z warunkami atmosferycznymi. Oddajemy tradycyjnie głos lokalnemu meteorologowi.

- Będziemy na skraju wyżu atmosferycznego w nadal zimnej masie powietrza, która po południu ogrzeje się do 1-2 st. (zimno, a na początku dnia utrzyma się słaby mróz). Zachodni wiatr powieje z umiarkowaną prędkością, a ciśnienie atmosferyczne pod koniec dnia zacznie spadać. Warunki biometeorologiczne pozostaną niekorzystne. Rano i przed południem zaświeci słońce, a po południu przybędzie chmur i późnym wieczorem słabo popada deszcz ze śniegiem - informuje Rafał Maszewski, autor serwisu pogodawtoruniu.pl.

Po raz kolejny apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego - uważajcie na siebie! Kierujących prosimy o zdjęcie nogi z gazu, a pieszych o zwrócenie uwagi na nietypowe zachowania prowadzących pojazdy. Przypomnijmy - w poniedziałek pod Toruniem doszło do strasznej tragedii. W zderzeniu "osobówki" i ciężarówki zginęły dwie osoby.

Prognoza pogody. Kiedy przełom w Toruniu?

Na szczęście są też dobre wieści! Już w środę (4 grudnia) będziemy mieli zwyżkę temperatury. W ciągu dnia nawet 5 stopni na plusie! Pojawi się mżawka, ale tylko na początku dnia.

Czwartek i piątek będą prawdopodobnie najładniejszymi dniami tego tygodnia. Bliżej weekendu znów popada przelotny deszcz. Ciśnienie będzie spadać. Aktualizacje w prognozach zawsze na ESKA INFO Toruń.