Tajemniczy inżynier ukradł tożsamość i zabawił się jej uczuciami. "Metody wykraczają poza wyobraźnię"

2021-12-01 12:38
Lubaczów: Straciła blisko 30 tys. zł! Uwierzyła fałszywemu pracownikowi banku
Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons Lubaczów: Straciła blisko 30 tys. zł! Uwierzyła fałszywemu pracownikowi banku

Inowrocław. Jedna z mieszkanek tego miasta przekonała się o perfidnych metodach oszustów. Poznała przez internet tajemniczego mężczyznę, który owinął sobie ją wokół palca i sprawił, że straciła fortunę. Miejscowi policjanci prowadzą tej sprawie śledztwo i mają pierwsze, wstrząsające ustalenia.

Inowrocław. Tajemniczy inżynier zabrał jej fortunę. "Metody wykraczają poza wyobraźnię"

Cała historia zaczęła się na początku 2021 roku. Mieszkanka Inowrocławia poznała perfidnego oszusta. Mężczyzna zaprosił ją do znajomych na znanym portalu społecznościowym. - Ich korespondencja i znajomość „rozwijała się” przez internet. Wiedziała o nim tyle, że jest inżynierem i jest na kontrakcie w Turcji. Poza tym zmarła mu żona i sam pozostał z 7-letnią córką - wyjaśnia asp. szt. Izabella Drobniecka z KPP w Inowrocławiu. "Życzliwy" internauta kontynuował budowanie zaufania. Podczas trwającego do listopada kontaktu mężczyzna zapewniał ofiarę, że zamierza niebawem przyjechać do polski wraz z dzieckiem i wtedy się zobaczą. W maju poprosił ją o pomoc w postaci pożyczki finansowej na zakup materiałów budowlanych. Przekonana o jego prawdomówności kobieta przelała pieniądze. Konto miało rzekomo należeć do żony jego pracownika.

Czytaj też: Atakują samotne i zakochane osoby. Potem robią im coś potwornego

- Po jakimś czasie okazało się, że pieniądze rzekomo do mężczyzny nie trafiły. Ponadto nakłaniał kobietę do zaciągnięcia jeszcze pożyczki w banku i przekazanie jemu pieniędzy. Na to kobieta się nie zgodziła, a dziwnym trafem na jej konto wpłynęła gotówka. Ta jednak w dużej mierze nie odzwierciedla kwoty, którą przelała - informuje nas asp. szt. Izabella Drobniecka z KPP w Inowrocławiu.

Inworocław. Trwa śledztwo ws. tajemniczego oszusta

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją z Inowrocławia prowadzą śledztwo i  ustalili, że wizerunek jakim posługiwał się rzekomy inżynier to cudzoziemiec, znany malarz, -pisarze, prezenter telewizyjny, aktor i dziennikarz. - Wszystko wskazuje na to, że zadziałał oszust, który założył fałszywy profil na jednym z portali społecznościowych i zawarł znajomość po to, aby uzyskać pieniądze - podsumowuje policjantka z Inowrocławia.

Nasza redakcja apeluje do czytelników - uświadamiajcie bliskich i informujcie o zagrożeniu. Dotyczy to zwłaszcza osób starszych, które często chcą za wszelką cenę pomóc potrzebującym. Warto zwracać im uwagę na buszujących w sieci oszustów.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Znasz kogoś, kto stracił pieniądze na rzecz oszustów?
Uwaga na oszustów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE