TEGO nie widzieliśmy od lat. NISZCZYCIELSKI niż LARS coraz bliżej Polski! Przyniesie ZAMĘT [PROGNOZA]

2021-01-25 12:53 km
Niż Lars
Autor: Super Express TEGO nie widzieliśmy od lat. NISZCZYCIELSKI niż LARS coraz bliżej Polski! Przyniesie ZAMĘT [PROGNOZA]

Niż Lars straszy Polskę i jej mieszkańców. Prognoza pogody na najbliższe kilkanaście godzin wygląda bardzo nieciekawie. Meteorolodzy informują o gigantycznych śnieżycach, które spowodują paraliż komunikacyjny i problemy na kolei. Śnieg może padać przez całą dobę! Prognoza na najbliższy czas może zostać podsumowana dwoma słowami - atak zimy!

Spis treści

  1. Niż Lars atakuje z ogromną mocą! Gigantyczne śnieżyce to nie wszystko
  2. Atak zimy w Polsce. Opady śniegu nawet przez całą dobę!
  3. IMGW ostrzega! Czerwony alarm w Polsce
  4. Niż Lars atakuje! Uwaga na silny wiatr

Niż Lars atakuje z ogromną mocą! Gigantyczne śnieżyce to nie wszystko

W poniedziałek (25.01.2021) informowaliśmy was na naszym portalu o gigantycznych śnieżycach, które niepokoją Polaków. Meteorolodzy zapowiadali paraliż na drogach i na kolei. Wszystko ma związek ze złowrogim niżem o iminieu Lars, który przesuwa się z Ukrainy w kierunku Białorusi. Dlaczego jest taki groźny? Niesie ze sobą konkretne opady śniegu. Synoptycy mówią wprost - takich śnieżyc nie widzieliśmy w naszym kraju od lat. Co jeszcze czeka nas w najbliższych godzinach? Kierowcy zmierzą się z nieprzyjemnym oblodzeniem, ale to nie będzie ich największe zmartwienie. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Zobacz też: Pogodowy armagedon. Intensywne opady śniegu, ostrzeżenie 3. stopnia!

Atak zimy w Polsce. Opady śniegu nawet przez całą dobę!

W poniedziałek w godzinach porannych intensywne opady śniegu dokuczają przede wszystkim mieszkańcom wschodniej Polski, ale wieczorem będą zagrażać także mieszkańcom północno-wschodniej Polski. Padać może nawet przez całą dobę!

- W związku z prognozowanymi opadami wydaliśmy ostrzeżenia pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia. Szczególnie duży przyrost pokrywy śnieżnej wystąpić może na Podkarpaciu oraz Wyżynie Lubelskiej (2 i 3 stopień zagrożenia) - czytamy na stronie Polscy Łowcy Burz na Facebooku.

IMGW ostrzega! Czerwony alarm w Polsce

Mapa ostrzeżeń IMGW nabrała w poniedziałek (25.01.2021) konkretnych kolorów. Ostrzeżenia o intensywnych opadach śniegu dotyczą całej wschodniej Polski. Czerwony alarm widzimy w województwie podkarpackim, z kolei pomarańczowy na Lubelszczyźnie i na Podlasiu.

- W ciągu ostatniej doby największy przyrost pokrywy śnieżnej zaobserwowano na stacji Puławy Dolne w zlewni Wisłoka na Podkarpaciu. Przybyło tam 25 cm białego puchu. Najgrubsza pokrywa śnieżna utrzymuje się w Dolinie Pięciu Stawów - 115 cm śniegu - przekazywali przed godziną 10:00 specjaliści z IMGW na Twitterze.

Niż Lars atakuje! Uwaga na silny wiatr

Meteorolodzy IMGW informują na swojej stronie, że w poniedziałek wiatr będzie słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie dość silny, na wschodzie miejscami porywisty, z kierunków zachodnich i północnych. - W Karpatach porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne - przekazują eksperci IMGW.

Temperatury nie będą stanowić gigantycznego problemu. Na termometrach w Polsce od -1°C do 3 stopni na plusie. Dopiero w nocy z wtorku na środę (26/27.01.2021) odczujemy poważny spadek. Mróz nawet do -8 stopni w rejonach podgórskich.

Opady śniegu paraliżują drogi na Podkarpaciu