To nie Black Friday! NIE UWIERZYSZ, za czym stoją tłumy w Aleksandrowie Kujawskim

2019-12-04 15:55 SCH
Kolejki jak za komuny w Aleksandrowie Kujawskim
Autor: Toruń - zapytaj się i dowiedz Kolejki jak za komuny! To nie Black Friday, a oczekiwanie na lekarza w Aleksandrowie Kujawskim

To nie atrakcyjna promocja ani kolejka do kasy na dworcu PKP. Na zdjęciu widać "sznur" chętnych do lekarza w Aleksandrowie Kujawskim. Kto pamięta czasy PRL, ten mógł przypomnieć sobie słynne "kolejki jak za komuny". Fotografia wzbudziła ogromne oburzenie internautów.

Aleksandrów Kujawski: Tłumy do endokrynologa

Zdjęcie pojawiło się na grupie "Toruń - zapytaj i dowiedz się" na Facebooku. Widoczny na fotografii tłum czeka na zapisy do endokrynologa. Dlaczego aż tyle osób jednocześnie chce zapisać się do specjalisty od zaburzeń układu dokrewnego? Tego nie wiadomo. Można się jedynie domyśleć, jak bardzo zdenerwowani byli potencjalni pacjenci, skoro gigantyczna kolejka wywołała falę krytyki wśród komentujących zdjęcie.

W komentarzach wielokrotnie przejawiało się nawiązanie do legendarnych już kolejek w czasach PRL.

Żenada jak za komuny, tylko z tą różnicą, że po mięso były takie kolejki, a nie do lekarza.

Nie zabrakło również krytyki rządu Prawa i Sprawiedliwości oraz złośliwych nawiązań do kolejek sklepowych.

- Black Monday? - Dopytywali internauci.

- Trzeba mieć zdrowie, żeby chorować...

- Kolejka jak do Brico Marche...

- Jest kolejka, brakuje lokomotywy

Najgorszy jest jednak fakt, że to nie fikcja, a fakty. Ludzie stojący w kolejce do endokrynologa muszą uzbroić się w cierpliwość, ponieważ najbliższe terminy do specjalisty to... druga połowa 2020 roku.