Toruń. Brutalny napad na Ślaskiego! Policja ma pierwszego sprawcę i prosi o pomoc [FOTO]

2020-01-15 14:42 EITOR
Brutalny napad na Ślaskiego! Policja szuka drugiego ze sprawców
Autor: KMP w Toruniu Brutalny napad na Ślaskiego! Policja szuka drugiego ze sprawców

W środę (18 grudnia 2019 roku) pokrzywdzony został brutalnie pobity, pokopany i okradziony przez dwóch mężczyzn. Dzięki publikacji zdjęcia, funkcjonariusze z Torunia poznali tożsamość jednego z agresorów. 16-latek odpowie za ten czyn, a jego sprawą zajmie się sąd rodzinny. Policjanci nadal poszukują drugiego ze sprawców i proszą o pomoc.

Kilka dni temu, na prośbę przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji publikowaliśmy na portalu ESKA INFO Toruń. zdjęcia z wizerunkiem mężczyzn, którzy dokonali rozboju. Do zdarzenia doszło 18 grudnia tego roku około godz. 4:20 w Toruniu przy ul. Ślaskiego - pomiędzy sklepem Carrefour Express a blokiem Ślaskiego 1. Dwaj mężczyźni podeszli do pokrzywdzonego, popchnęli go i pokopali. Następnie ukradli mu portfel z pieniędzmi i dokumentami. Potem sprawcy uciekli.

- Dzięki sygnałom od świadków funkcjonariusze poznali tożsamość jednego z nich. Okazało się, że jest to 16-letni mieszkaniec Torunia. Nastolatek już został przesłuchany. Teraz jego sprawą zajmie się sąd rodzinny. Kryminalni nadal poszukują drugiego ze sprawców - mówi mł. asp. Wojciech Chrostowski, rzecznik prasowy KMP w Toruniu.

Funkcjonariusze proszą o pomoc osoby, które były świadkami tego zdarzenia lub rozpoznają osobę przedstawioną na zdjęciu (umieszczamy je nad tekstem). Kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, ul. Grudziądzka 17, tel. (56) 641 26 07 lub 112.

- Informacje można przekazać anonimowo - zapewnia mł. asp. Chrostowski.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.