Toruń: Budowa kolejnej ścieżki rowerowej na finiszu. Inwestycja za 845 tysięcy złotych

2021-07-22 18:49
Budowa ścieżki rowerowej w ciągu Szosy Bydgoskiej na finiszu. Tak wyglądają prace w Toruniu
Autor: MZD w Toruniu Budowa ścieżki rowerowej w ciągu Szosy Bydgoskiej na finiszu. Tak wyglądają prace w Toruniu

Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poinformował, że budowa ścieżki rowerowej w ciągu Szosy Bydgoskiej na finiszu. - Zaawansowanie prac osiągnęło 75% - przekazuje nam Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD. Zobaczcie zdjęcia!

Toruń: Budowa kolejnej ścieżki rowerowej na finiszu. Inwestycja za 845 tysięcy złotych

Nowa ścieżka na Szosie Bydgoskiej ma 1,039 km długości i przebiega wzdłuż drogi krajowej nr 80. Powstaje po południowej stronie Szosy Bydgoskiej i kończy się na skrzyżowaniu Szosy Bydgoskiej i Szosy Okrężnej. W ramach zadania wykonywany jest przejazd i przejście przez Szosę Okrężną. Nowy ciąg pieszo-rowerowy połączy Bydgoskie Przedmieście z Przysiekiem i będzie stanowiła część „Wiślanej Trasy Rowerowej”. -  Na placu budowy wiele się dzieje. Na całym odcinku ścieżki, do tej pory wykonawca ułożył podbudowę. W najbliższych dniach rozpocznie się układanie asfaltowej nawierzchni. Na chodniku, który powstaje wzdłuż ścieżki, kostka jest ułożona już na prawie całej długości - przekazuje nam Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD w Toruniu. Zobaczcie galerię zdjęć!

Czytaj też: Tak policjanci z Torunia obchodzili swoje święto. Posypały się nagrody [ZDJĘCIA]

- Budowa ścieżki zakończy się w pierwszej połowie sierpnia. Zadanie kosztuje 844.817,31 zł i jest dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014 - 2020 - podsumowuje rzeczniczka MZD w Toruniu.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Tak zmieniał się Toruń przez ostatnich 37 lat!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE