Toruń: Dzikie zwierzęta w mieście! Ważny komunikat dla mieszkańców

2020-05-21 7:45 KM
Dzikie zwierzęta grasują w Toruniu. Straż Miejska apeluje do kierowców i nie tylko
Autor: Straż Miejska w Toruniu Dzikie zwierzęta grasują w Toruniu. Straż Miejska apeluje do kierowców i nie tylko

Uwaga na dzikie zwierzęta - ostrzega toruńska Straż Miejska! Municypalni odnotowali, że lisy, sarny itd. czują się o wiele swobodniej niż zazwyczaj na terenach miejskich. To ogromne zagrożenie nie tylko dla prowadzących pojazdy. - W związku z tym Straż Miejska z Torunia prosi kierowców o zachowanie ostrożności szczególnie w rejonach lasów, parków oraz łąk - przekazuje Jarosław Paralusz, zastępca komendanta.

Koronawirus w Toruniu spowodował, że na drogach notujemy znacznie mniejszy ruch niż zazwyczaj. Spacerowiczów również jest mniej, więc nic w tym dziwnego, iż dzikie zwierzęta poczuły dużo większą swobodę niż jeszcze rok temu o tej porze. To ogromne zagrożenie dla kierowców. Ośmielone zwierzęta przechadzają się ulicami naszego miasta, a także niespodziewanie wbiegają wprost pod nadjeżdżające auta.

- Zaledwie w ciągu jednej doby toruńscy municypalni odnotowali aż cztery zgłoszenia z udziałem dzikich zwierząt (jeleń, sarny, lisy). Wszystkie zdarzenia miały miejsce w miniony poniedziałek w godzinach nocnych i porannych - informuje Jarosław Paralusz, zastępca komendanta SM w Toruniu.

W związku z powyższym Straż Miejska prosi kierowców o zachowanie ostrożności szczególnie w rejonach lasów, parków oraz łąk. Nasza redakcja przyłącza się do tego apelu. Pomóżmy sami sobie!

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Kaczki wywołały spore zamieszanie w Toruniu! Interweniowała policja
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE