Toruń: EWAKUACJA galerii Copernicus. Seria ALARMÓW BOMBOWYCH w kraju

2020-07-11 18:45 Marek Targoński
Toruń: EWAKUACJA galerii Copernicus. Seria ALARMÓW BOMBOWYCH w kraju
Autor: zdj. ilustr., KWP Lublin

Ewakuacja galerii Atrium Copernicus w Toruniu! Setki klientów musiały przerwać sobotnie zakupy i opuścić teren centrum handlowego. Wszystko przez informację o bombie, która rzekomo miała zostać podłożona w galerii. Seria podobnych alarmów bombowych ma miejsce w całym kraju.

Toruń. Alarm bombowy i ewakuacja galerii Copernicus! W budynku są materiały wybuchowe?! Sygnał o ewakuacji centrum handlowego dostaliśmy w sobotnie popołudnie od naszych Czytelników. Toruńska policja potwierdza – niepokojący e-mail wpłynął do sklepu ok. godz. 16.30.

Ludzie w popłochu uciekli z placu zabaw. Groza w Aleksandrowie Łódzkim

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Zarządca Copernicusa podjął decyzję o ewakuacji obiektu. Elektroniczna wiadomość zawierała groźbę „odpalenia” ładunków wybuchowych w galerii. Klienci musieli szybko opuścić sklepy i porzucić sobotnie zakupy.

Teraz policjanci i pirotechnicy przeczesują teren centrum handlowego i sprawdzają, czy zagrożenie jest realne. Jak długo potrwają te działania? Tego, niestety, nie da się ustalić – informują policjanci.

Seria alarmów bombowych w galeriach w Polsce!

Mł. asp. Wojciech Chrostowski z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu podkreśla, że o ile każdy taki sygnał jest traktowany poważnie i dokładnie sprawdzany, o tyle wiarygodność takiej mailowej „groźby” jest niewielka.

– To nie jedyny taki alarm w kraju – dodaje policjant. I faktycznie, maile z informacją o ładunkach wybuchowych miały więcej niż jednego adresata. W sobotnie popołudnie alarm bombowy i ewakuację zarządzono też w galerii handlowej w Płocku.