Toruń. Legendarny pub znów gościł szachistów. Triumf torunianina

2021-11-19 20:50
Nagrodzeni za turniej w Hard  Rock Pubie Pamela
Autor: Materiały prasowe Hard Rock Pub Pamela Szachiści walczyli w toruńskim Hard Rock Pubie Pamela. Zwyciężył Igor Wysocki (w środku)

Toruń. Po raz drugi w 2021 roku szachiści spotkali się w legendarnym toruńskim Hard Rock Pubie Pamela. Właścicielowi spodobały się rozgrywki "królewskiej gry" i chciałby je gościć u siebie co miesiąc. W listopadzie najlepszy był Igor Wysocki, który w końcówce zawodów wyprzedził Jarosława Wiśniewskiego.

Toruń. Hard Rock Pub Pamela znów przywitał szachistów. To będzie tradycja?

Pierwszy raz w październiku, a drugi w listopadzie. Hard Rock Pub Pamela to miejsce, które bardzo polubili toruńscy szachiści i nie tylko. Na turnieje organizowane przez właściciela lokalu i prezesa UKS Gambit Toruń Marka Kubickiego przyjeżdżają również amatorzy królewskiej gry z regionu. Pierwszą edycję wygrał Jarosław Wiśniewski. 18 listopada musiał uznać wyższość torunianina, Igora Wysockiego, który wykorzystał potknięcie rywala z rundy siódmej i prowadzenia nie oddał aż do mety. Podium uzupełnił Krystian Janik. - Tym razem udało mi się wygrać, ale konkurencja była bardzo solidna. Właściwie gdyby nie pewne potknięcia Jarosława Wiśniewskiego, moje szanse na zwycięstwo byłyby mizerne - mówi "Super Expressowi" listopadowy zwycięzca.

Czytaj też: Gostkowo koło Torunia. W pożarze stracili domy i cały dobytek. Ruszyła zbiórka dla pogorzelców

- Na 4. miejscu z kolei znalazł się Mikołaj Dahm, który finezyjnie wybronił się w partii ze mną w - wydawałoby się - beznadziejnej pozycji. Mikołaj grał ze sporą energią i pewnością siebie. To jest na pewno bardzo obiecujący zawodnik. Sumienie nie pozwala mi pominąć osoby Jacka Czaposkiego. Jacek - jak sam twierdzi - nie posiada wielkiego doświadczenia turniejowego, a prawie przez cały turniej okupował czołowe deski. Poza tym, na poturniejowych analizach, Jacek swoimi pomysłami wprawiał w osłupienie takich wyjadaczy jak Marek Lewandowski (doświadczony zawodnik z Torunia - dop. red.)! Jestem pewien, że w przypadku Jacka nawet niewielka inwestycja w szachy przyniesie bardzo szybki i widoczny postęp. Podsumowując, to był kolejny niezapomniany wieczór w Pameli - zdarzenie o nie tylko szachowym, ale też towarzyskim charakterze. Szczególne brawa należą się właścicielowi Pameli oraz Markowi Kubickiego za zorganizowanie całego zdarzenia - wspomina Igor Wysocki.

W turnieju wzięło udział 34 zawodników, w tym jedna kobieta. Do rywalizacji mogą stanąć wyłącznie osoby pełnoletnie. Zawodom towarzyszyła świetna atmosfera, tworzona zarówno przez zawodników, jak i obserwujących rywalizację gości pubu. - Chcemy się spotkać ponownie. Następny turniej planujemy na 13 grudnia - przekazał Dariusz Kowalski, właściciel Pameli. Wyniki listopadowej rundy znajdziecie TUTAJ.

Spodobał ci się materiał? Polub nas na Facebooku!

Sonda
Czy umiesz grać w szachy?
Łaguta świętował, Zmarzlik poległ. Kulisy Grand Prix Polski w Toruniu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE