Toruń nie będzie musiał nosić maseczek! Wiemy od kiedy

2020-05-27 12:07 EIB
Toruń nie będzie musiał nosić maseczek! Wiemy od kiedy
Autor: Pixabay Toruń nie będzie musiał nosić maseczek! Wiemy od kiedy

Mieszkańcy Torunia nie będą musieli nosić maseczek zasłaniających usta i nos. Noszenie maseczek zasłaniających usta i nos jest w Polsce obowiązkowe od ponad miesiąca. Trudności ze swobodnym oddychaniem, parujące okulary i ogólny dyskomfort sprawiają, że niechętnie mamy je na twarzy. W środę (27.05.2020) rząd wydał decyzję w tej sprawie.

Maseczki w województwie kujawsko-pomorskim nieobowiązkowe. Od kiedy?

Podczas  konferencji prasowej Mateusz Morawiecki, premier Polski, poinformował o zniesieniu obowiązku zakrywania nosa i ust w całym kraju. Decyzja dotyczy również województwa kujawsko-pomorskiego. Od dnia 30 mieszkańcy Torunia i pozostałych miejscowości w województwie nie będą musieli zasłaniać ust i nosa jeśli zachowany jest dystans społeczny.

Gdzie będzie trzeba nosić maseczki?

Decyzja rządu nie oznacza całkowitego zniesienia obowiązku noszenia maseczek. Będą one nadal obowiązkowe m.in. w sklepach, tramwajach i autobusach czy w pociągach.

PRZECZYTAJ: Rodzina zmarłej oskarża Szpital Miejski w Toruniu! "Małgosia zaraziła się u was"

Czym jest wskaźnik R?

Zniesienie obowiązku noszenia maseczek został uzależniony od tzw. wskaźnika R, czyli wskaźnika reprodukcji wirusa. Jest to liczba osób zarażonych przez jedną osobę. Według informacji przekazanych przez ministra zdrowia, Łukasz Szumowskiego, wynika, że wskaźnik ten spada poniżej jeden. W opinii szefa resortu zdrowia jest to oznaką wygasania epidemii.

Super Raport 26 V (goście: Budka, Michał Wawrykiewicz)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.