Toruń: Nocne betonowanie na moście Piłsudskiego! Utrudnienia dla kierowców

2020-12-01 12:03 Konrad Marzec
Toruń: Nocne betonowanie na moście Piłsudskiego! Utrudnienia dla kierowców
Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Toruń: Nocne betonowanie na moście Piłsudskiego! Utrudnienia dla kierowców

Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poinformował, że w nocy z wtorku na środę (z 1 na 2.12) wykonawca rozbudowy mostu drogowego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego będzie betonował płytę ustroju nośnego obiektu. Na moście pojawią się betonowozy, które będą dostarczać mieszankę betonową do miejsca jej wbudowania. Co to oznacza dla kierowców? Sprawdźcie poniżej!

Toruń: Nocne betonowanie na moście Piłsudskiego! Utrudnienia dla kierowców

Nocne prace na remontowanym moście im. Józefa Piłsudskiego to nic nowego. MZD przypomina, że betonowanie ma związek z naprawą płyty betonowej obiektu, czyli z jej reprofilacją. Realizowane prace pozwolą na uformowanie spadków podłużnych i poprzecznych, co zapewni sprawny odpływ wody z mostu do urządzeń odwadniających. - W dalszej kolejności na płycie betonowej zostanie wykonana izolacja natryskowa i nowa nawierzchnia z asfaltu lanego. Do rozbudowy mosty wykonawca użyje 1500 m3 betonu - informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu.

- W związku z tym we wtorek 1 grudnia na moście zostanie wprowadzony ruch wahadłowy. Prace rozpoczną się o godzinie 20.00, przy czym w godzinach od 20.00 do 22.00 wykonawca prac będzie sterował ruchem ręcznie, tak aby zapewnić w miarę sprawny przejazd autobusów komunikacji miejskiej. Po godzinie 22.00 ruch będzie sterowany sygnalizacją świetlną. Na czas prowadzonych robót zalecamy objazd mostem gen. Elżbiety Zawackiej - przekazuje Agnieszka Kobus-Pęńsko w komunikacie MZD.

A wy podczas robót korzystacie z "nowego mostu". Czy wolicie drogę w pobliżu centrum miasta? Czekamy na wasze opinie na naszym Facebooku.

Sadzenie drzew w Toruniu