Toruń. Ruszyła przebudowa ulicy Popiełuszki. Nadzorują ją archeolodzy [ZDJĘCIA]

2020-02-21 14:07 KM

Nadszedł czas na realizację kolejnej inwestycji w Toruniu. Chodzi o przebudowę ulicy Popiełuszki, położonej na obszarze historycznego przedmieścia Rybaki. W związku z lokalizacją, prace muszą być nadzorowane przez archeologów.

Prace drogowe w Toruniu to obecnie bardzo popularny temat. Najwięcej emocji wzbudza przebudowa alei św. Jana Pawła II oraz zbliżają się budowa przeprawy tymczasowej, mająca związek z remontem mostu im. Józefa Piłsudskiego. Na tym rzecz jasna na koniec - ruszyła przebudowa ulicy Popiełuszki, która nowy blask zyska na odcinku od ul. Rybaki do ul. Stromej. Rozpoczęła się rozbiórka ogrodzeń, które kolidują z przebiegiem drogi. Potem na placu budowy rozpoczną się roboty wod-kan. Prace rozpoczną się od ul. Stromej i będą realizowane w kierunku ulicy Rybaki. Docelowo na ulicy zostanie ułożona nowa, asfaltowa nawierzchnia.

Dla pieszych powstanie chodnik. Wzdłuż ulicy pojawią się miejsca do parkowania, zieleń i elementy małej architektury. O kształcie ulicy zadecydowali mieszkańcy w czasie konsultacji społecznych, które odbyły się w 2017 roku

- Podczas prac ziemnych będą prowadzone badania archeologiczne, ponieważ położona jest na obszarze historycznego Przedmieścia Rybaki, wpisanego do rejestru zabytków. Obowiązek prac nałożył w swojej decyzji Wojewódzki Konserwator Zabytków - informuje nas Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD w Toruniu.

Prace zakończą się w październiku 2020 roku, a kosztują 3,1 mln zł, z czego 900 tys. zł to koszt robót realizowanych przez Toruńskie Wodociągi.

Nadbudówka oszpeciła zabytkową kamienicę

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.