W Toruniu rozpoczął się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

2020-02-21 13:54 EITOR
W Toruniu rozpoczął się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
Autor: Paweł Skraba / Super Express W Toruniu rozpoczął się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

W dniach od 21 do 28 lutego 2020 roku, już po raz kolejny, obchodzony będzie Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. - Inicjatywa ta ma na celu zwrócenie uwagi na osoby pokrzywdzone przestępstwem, na ich uprawnienia i potrzeby - informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu. W akcji wezmą udział funkcjonariusze z naszego miasta, który będą pełnić dyżury w Komendzie Miejskiej Policji i w jednostkach podległych.

Jak co roku, w akcję pn. Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem włącza się toruńska policja. Funkcjonariusze będą dyżurować w komendzie miejskiej, komisariatach Śródmieście, Rubinkowo, Podgórz oraz w Dobrzejewicach i Chełmży.

- Osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły bezpłatnie uzyskać porady prawne oraz informacje o uprawnieniach przysługujących osobom pokrzywdzonym. W szczególnych sytuacjach, policjanci doradzą, gdzie szukać wsparcia psychologicznego czy też socjalnego - informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska z KMP w Toruniu.

Akcja ma zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Dodatkowo w wymienionych dniach czyli 21-28 lutego bieżącego roku w trakcie pełnienia przez funkcjonariuszy dyżurów w konkretnych dniach, zainteresowani będą mogli napisać na adres konkretnego funkcjonariusza i otrzymać odpowiedź e-mailem.

Harmonogram dyżurów Funkcjonariuszy KMP w Toruniu w trakcie obchodów „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonych Przestępstwem" dostępny jest TUTAJ.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Przekroczył prędkość o 66 kmh w Białymstoku

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.