Czyżniewski: UMK działał zgodnie z prawem! "Nie boimy się kontroli"

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu - wejście do auli
Autor: Mariusz Luda / Radio ESKA Rzecznik UMK w Toruniu: Działaliśmy zgodnie z prawem! "Nie boimy się kontroli"

O Uniwersytecie Mikołaja Kopernika jest obecnie głośno w związku z aferą dotyczącą zaszczepienia się poza kolejnością. Z tego przywileju miał skorzystać prof. Zbigniew Girzyński. Polityk PiS-u został zawieszony w prawach członka partii. Dziennikarz "Super Expressu" zapytał o sprawę rzecznika toruńskiej uczelni, prof. Marcina Czyżniewskiego.

Afera na UMK w Toruniu. Girzyński miał się zaszczepić poza kolejnością

Burza wokół szczepionek na koronawirusa to zjawisko, które obserwujemy w zasadzie od końcówki 2020 roku. Przeciwnicy i zwolennicy szczepień przeciwko COVID-19 wymieniają się argumentami, a oliwy do ognia dodają ci, którzy korzystają z tego przywileju poza kolejnością. Końcówka stycznia "należy" pod tym względem do Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i prof. Zbigniewa Girzyńskiego. Wyszło na jaw, iż wśród zaszczepionych w poniedziałek w 22. Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym w Ciechocinku miał się znaleźć poseł partii rządzącej, która niemal natychmiast zawiesiła go w prawach członka PiS-u.

- Nie ma akceptacji dla takiej postawy, bez względu na barwy polityczne, bez względu na wykonywanych zawód. Jest to sytuacja absolutnie nieakceptowalna - podkreślił minister Adam Niedzielski na poniedziałkowej konferencji prasowej.

Więcej na temat całej sprawy: AFERA na UMK w Toruniu. Girzyński ZASZCZEPIŁ SIĘ poza kolejnością?! Będzie kontrola NFZ i MEiN

Szef MZ poinformował, że 27 stycznia w godzinach porannych rozmawiał o tej sprawie z ministrem edukacji i nauki Przemysławem Czarnkiem. Zapowiedziano kontrolę Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Ministesrtwa Edukacji i Nauki.

Rzecznik UMK w Toruniu: Nie boimy się kontroli!

Dziennikarz "Super Expressu" zapytał o całą sprawę rzecznika toruńskiej uczelni, prof. Marcina Czyżniewskiego. - Nie boimy się kontroli. Czekamy na nią. Żaden z pracowników naukowych nie został zaszczepiony w grupie 0,część wykładowców została zaszczepiona w grupie 1. Działaliśmy zgodnie z prawem - podkreśla nasz rozmówca.

- Mogę zapewnić, że ani rektor ani żaden inny przedstawiciel władz uczelni nie został zaszczepiony. Jeśli chodzi o mnie, to właśnie zakończyłem kwarantannę. COVID-19 mam już za sobą - podkreśla prof. Czyżniewski w rozmowie z portalem Toruń Projekt Miasto.

Do sprawy z pewnością będziemy wracać na naszym portalu.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Seniorzy w Toruniu czekają na rejestrację do szczepień