Toruń. Spowodowała kolizję i uciekła. Badanie alkomatem dało szokujący wynik

2020-10-16 13:11 km
Policjant z Torunia wykonuje badanie alkomatem
Autor: materiały policji Toruń. Spowodowała kolizję i uciekła. Badanie alkomatem dało szokujący wynik / Zdjęcie poglądowe

Nietrzeźwa kobieta doprowadziła do kolizji w Toruniu i odjechała z miejsca zdarzenia. Gdy policjanci poddali ją badaniu okazało się, że prowadziła pojazd mając ponad 4 promile alkoholu w organizmie. - Teraz oprócz utraty prawa jazdy grozi jej do 2 lat więzienia - przekazuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu.

Toruń. Spowodowała kolizję i uciekła. Badanie alkomatem dało szokujący wynik

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek (13 października) na terenie Torunia. Po godzinie 18:15 dyżurny otrzymał informację o niepokojącej sytuacji przy ul. Sobieskiego. Z informacji wynikało, że kierowca pojazdu marki Mitsubishi na toruńskich numerach rejestracyjnych, najechał na tył pojazdu marki Volvo i zamiast się zatrzymać kontynuował jazdę. - Poszkodowany kolizją kierowca pojechał za tym autem i dzwonił na numer alarmowy - informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu.

Czytaj także: Toruń. Tradycyjna kwesta na cmentarzu św. Jerzego oficjalnie odwołana [1 LISTOPADA]

Kwadrans później, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu pełniący służbę przy Szosie Lubickiej usłyszeli komunikat dyżurnego o drodze przemieszczania się pojazdu. Kierowca jadący za sprawcą kolizji informował dyżurnego, że zachowanie kierowcy jest podejrzane, bo jedzie tak zwanym wężykiem. Okazało się, że sprawca kolizji miał przejeżdżać w pobliżu miejsca pełnienia ich służby. W pewnym momencie kierowca Mitsubishi zjechał na parkingu przy ul. Kolankowskiego i zatrzymał pojazd. Poszkodowany wcześniejszą kolizją jadący za nim uniemożliwił mu dalszą jazdę.

- Pojazdem przez cały czas jechała 42-latka z Torunia. Już podczas wstępnej rozmowy policjanci zorientowali się, że mają do czynienia z nietrzeźwą. Kobieta miała bełkotliwą mowę i czuć było od niej woń alkoholu. Probierz ku zdumieniu stróżów prawa w pierwszym badaniu wykazał, ponad 4 promile alkoholu w organizmie - przekazuje nam podinsp. Wioletta Dąbrowska z KMP w Toruniu.

Policjanci zabezpieczyli jej prawo jazdy, które wraz z materiałami tej sprawy trafi do sądu. - Teraz oprócz utraty uprawnień do kierowania kobiecie może grozić do 2 lat więzienia. Odpowie również za doprowadzenie do kolizji - podsumowuje policjantka z Torunia.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Sadzenie drzew w Toruniu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.