Tragiczna śmierć 12-latki koło Torunia. "Śpij Aniołku". Te komentarze chwytają za serce

2021-10-12 8:58
Cała Mała Nieszawka opłakuje 12-latkę, która rzuciła się pod pociąg
Autor: PIOTR LAMPKOWSKI/SUPER EXPRESS Cała podtoruńska wieś opłakuje 12-latkę, która rzuciła się pod pociąg

O tej tragedii mówi się nie tylko w okolicach Torunia. Straszna śmierć 12-latki na przejeździe kolejowym przyniosła mnóstwo pytań. Dlaczego dziewczyna nie chciała dalej żyć? Nasi komentujący skupili się na kondolencjach dla rodziny i dyskusji na temat pomocy psychologicznej dla dzieci. Na se.pl podpowiadamy też, gdzie szukać pomocy.

Tragiczna śmierć 12-latki koło Torunia. Dlaczego rzuciła się pod pociąg?

W małej wsi koło Torunia (woj. kujawsko-pomorskie) mówi się tylko o tragicznych wydarzeniach z minionej niedzieli (10.10.2021). Dlaczego 12-latka rzuciła się pod pociąg? To pytanie zadają sobie nie tylko mieszkańcy. Sprawa poruszyła czytelników "Super Expressu" z całej Polski. - To bardzo delikatna sprawa. Ja nie mogę uwierzyć w to, co się stało. Wolałbym, aby te dziecko zginęło w wypadku, niż samo odebrało sobie życie - powiedział naszemu reporterowi jeden z toruńskich policjantów. Okoliczności są przerażające. Komentujący w mediach społecznościowych nie szczędzili słów współczucia w kierunku rodziny i bliskich zmarłej. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Czytaj więcej o sprawie: 12-latka rzuciła się pod pociąg koło Torunia. W tle miłość do koleżanki

Tragiczna śmierć 12-latki koło Torunia. Te komentarze chwytają za serce. "Śpij Aniołku"

O śmierci 12-letniej dziewczyny mówi się już nie tylko w Kujawsko-Pomorskiem. Pod naszym artykułem i w mediach społecznościowych, nasi czytelnicy podzielili się swoimi opiniami i masowo przekazali wyrazy współczucia dla rodziny. - Śpij Aniołku. Współczuję rodzinie. Mam córkę prawie 12-letnią, nie wyobrażam sobie, co muszą czuć rodzice tej dziewczynki - pisze Natka. - Co to się wyrabia? Biedne dziecko, kondolencje dla rodziców - dodaje nasz gość.

- Dzieci same sobie nie pomogą. To my dorośli jesteśmy od tego by je wychowywać, chronić, pokazywać właściwe drogi. Czas się obudzić! - podkreśla stanowczo pani Iza. - Dlatego tak ważne są telefony zaufania dla dzieciaków w kryzysie, by mogły anonimowo wygadać się, poradzić. Muszą je odbierać fachowcy, przeszkoleni odpowiednio psycholodzy, a nie amatorzy rodem z kółka różańcowego! Śpij spokojnie dziecino, świat Cię zawiódł - dodaje Fifi.

Rodzinie i bliskim zmarłej składamy wyrazy głębokiego współczucia. Do tematu będziemy jeszcze wracać w naszym lokalnym serwisie. 

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  •     Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży:  116 111
  •     Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  •     Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  •     Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  •     Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  •     pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy Polacy mają dostateczną wiedzę na temat depresji?
Depresja - choroba śmiertelna
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE