Twarde Pierniki lepsze od Śląska! Horror we Wrocławiu

2021-09-15 20:58
Śląsk Wrocław - Twarde Pierniki Toruń 68:70, zdjęcia z meczu
Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Śląsk Wrocław - Twarde Pierniki Toruń 68:70, zdjęcia z meczu

Twarde Pierniki Toruń znów wygrywają na wyjeździe! Podopieczni Ivicy Skelina wyszarpali zwycięstwo w starciu ze Śląskiem Wrocław. To drugi triumf torunian w delegacji w sezonie 2021/22. W decydującej akcji zapunktował James Eads III. Relacja i zdjęcia z Wrocławia na se.pl/torun.

Twarde Pierniki lepsze od Śląska! Horror we Wrocławiu

Nawet najwięksi optymiści nie zakładali takiego scenariusza. Twarde Pierniki Toruń z trzech wyjazdów przywiozły dwa zwycięstwa. Po wygranej w Sopocie i porażce w Warszawie z Legią, podopieczni Ivicy Skelina pojechali do Wrocławia. Faworytem środowej konfrontacji był Śląsk, a w dodatku torunianie przystąpili do tego meczu osłabieni. Andre Spight zostawił zespół i nie będzie Twardym Piernikiem w tym sezonie. Goście nie zamierzali się jednak poddawać. Pierwsza kwarta zakończyła się wprawdzie triumfem gospodarzy w stosunku 24:18, ale to również nie zraziło torunian. Dowodem seria 10:0, którą Watson i spółka zaliczyli przy stanie 56:62. Dalszy ciąg relacji pod galerią ze zdjęciami.

Wynik zwiastował fenomenalną końcówkę. W decydującej akcji z ponowienia trafił James Eads III. Gospodarze mogli wyrównać, ale z trudnej pozycji nie zapunktował Kodi Justice. W efekcie ze zwycięstwa cieszył się obóz Twardych Pierników. Najskuteczniejszym zawodnikiem gości był wspominany wyżej Eads III (15 punktów), a po 14 "oczek" rzucili Aaron Cel i Maurice Watson. 

WKS Śląsk Wrocław - Twarde Pierniki Toruń 68:70 (24:18, 14:19, 20:15, 10:18)

Śląsk Wrocław: Kerem Kanter 16, Justin Bibbs 15, Aleksander Dziewa 8, Łukasz Kolenda 7, Kodi Justice 7, Cyril Langevine 6, Strahinja Jovanović 6, Ivan Ramljak 3, Jakub Karolak 0.

Twarde Pierniki Toruń: James Eads III 15, Aaron Cel 14, Maurice Watson 14, Michał Kołodziej 12, Trevor Thompson 7, Bartosz Diduszko 4, Michał Samsonowicz 4, Szymon Janczak 0.

Sonda
Czy Twarde Pierniki Toruń zdobędą medal w sezonie 2021/22?
Toruń protestuje po decyzji parlamentarzystów w sprawie Lex TVN
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE