Tymczasowa przeprawa w Toruniu. Olbrzymie zainteresowanie budową dróg dojazdowych!

2020-01-18 14:53 KM
Tymczasowa przeprawa w Toruniu. Olbrzymie zainteresowanie budową dróg dojazdowych!
Autor: mostyskladane.ker.pl / materiały prasowe MZD w Toruniu Tymczasowa przeprawa w Toruniu. Olbrzymie zainteresowanie budową dróg dojazdowych!

Toruńscy drogowcy otworzyli oferty na przebudowę dróg dojazdowych do przeprawy tymczasowej. - Przypomnijmy, most tymczasowy zostanie zamontowany na wysokości ul. Przybyszewskiego (na prawobrzeżu) i Zagrodowej (na lewobrzeżu) - przekazuje Agnieszka Kobus-Pęńsko z MZD w Toruniu. W ogłoszonych przez drogowców dwóch przetargach złożono łącznie aż 13 ofert.

Na przygotowanie dróg dojazdowych do przeprawy tymczasowej ogłoszono dwa przetargi. Pierwszy z nich dotyczył ul. Zagrodowej, gdzie do zadań wykonawcy będzie należała budowa chodnika wzdłuż całej ulicy oraz wykonanie nowej asfaltowej nawierzchni. Realizacją tego zadania zainteresowanych jest aż 6 firm.

- Najtańszą ofertę złożył Zakład Drogowo Budowlany Rogowo z Lubicza, wyceniając swoja ofertę na 1.130.458, 26 zł. Najdroższa oferta skalkulowana na 2.547.246,27 zł należała do firmy Transpol Lider z Inowrocławia - informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD w Toruniu.

Jeszcze większym zainteresowaniem cieszył się przetarg na przebudowę dróg dojazdowych tj. na ul. Przybyszewskiego. Swoje oferty złożyło w tym przypadku aż 7 firm.

- Tym razem najtańszą złożyła toruńska firma Bruksystem, wyceniając swoją usługę na 1.107.034,69 zł. Najdroższa, na kwotę 2.409,958,96 zł, należała do inowrocławskiej firmy Transpol Lider. Oferty są obecnie sprawdzane i badane pod kątem formalno-prawnym - tłumaczy przedstawicielka Miejskiego Zarządu Dróg.

W przypadku ulicy Przybyszewskiego wykonawca będzie musiał wyremontować istniejący chodnik (od ul. Bydgoskiej do Schroniska dla Zwierząt). Na odcinku od schroniska do wjazdu na przeprawę tymczasową będzie miał za zadanie budowę nowego chodnika. W ramach zadania zostanie uzupełnione oświetlenie, a istniejące zostanie zmodernizowane.