Ujawnili ponad 4 kilogramy narkotyków koło Torunia! 29-latek za kartami [ZDJĘCIA]

2021-07-20 8:13
Narkotyki w Małej Nieszawce koło Torunia
Autor: KMP w Toruniu / Magdalena Witt-Ratowska Ujawnili ponad 4 kilogramy narkotyków koło Torunia! 29-latek za kartami

Policjanci z Torunia odnieśli sukces w walce z przestępczością narkotykową. Funkcjonariusze zatrzymali 29-latka z Małej Nieszawki w powiecie toruńskim, u którego ujawniono znaczną ilość narkotyków. - Po zważeniu znalezionego białego proszku było ponad 4120 gramów, do tego ponad 70 gramów suszu roślinnego i sześć tabletek - podaje podinsp. Wioletta Dąbrowska z KMP w Toruniu.

Ujawnili ponad 4 kilogramy narkotyków koło Torunia! 29-latek za kartami [ZDJĘCIA]

W miniony czwartek (15.07.2021), około godz. 9:00, policjanci z Wydziału Kryminalnego toruńskiej komendy przeszukali jeden z domów w Małej Nieszawce. Funkcjonariusze mieli podejrzenia, że mężczyzna może posiadać przedmioty prawem zabronione. - Policjanci nie pomylili się i tym razem. Okazało się, że mężczyzna w różnych woreczkach i plastykowym wiadrze miał  biały proszek w różnych postaciach, (sypka i zbrylona), tabletki oraz zielony susz - wylicza podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu. Zobaczcie "łup" policjantów w galerii!

Czytaj też: Toruń. W środku nocy zaatakował... paralizatorem! Groza w centrum miasta

- Po zważeniu białego proszku było łącznie ponad 4120 gramów, do tego ponad 70 gramów suszu roślinnego i sześć tabletek. Wstępne testy wykazały, że biały proszek to amfetamina, zielony susz to marihuana, a tabletki zawierają substancje odurzającą o nazwie MDMA. Mężczyzna z ust śledczych usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających uczestnicząc tym samym w ich obrocie - przekazuje podinsp. Wioletta Dąbrowska z KMP w Toruniu.

16 lipca kryminalni doprowadzili tego mężczyznę do toruńskiej prokuratury. Prokurator po zapoznaniu się z materiałem zgromadzonym przez śledczych wnioskował do sądu o jego tymczasowe aresztowanie. - Sąd przychylił się do tego wniosku i aresztował 29- latka na najbliższe 3 miesiące. Teraz mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia - podsumowuje policjantka z Torunia w komunikacie prasowym.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Ponad 280 kg narkotyków poszło z dymem. Spalili je bydgoscy policjanci
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE