Co dalej?

Utopili 220 milionów u Rydzyka. Miało być muzeum dla papieża, a jest 15 luksusowych apartamentów

2024-03-18 7:27

Ojciec Tadeusz Rydzyk dostał 220 milionów złotych od poprzedniego rządu na budowę Muzeum "Pamięć i Tożsamość" im. św. Jana Pawła II. Na uroczyste otwarcie do Torunia przyjechali ważni politycy PiS. Okazuje się, że muzeum wciąż nie działa. Nie ulega wątpliwości, że w tamtym miejscu coś zostało zbudowane do końca. To 15 luksusowych apartamentów z widokiem na Wisłę. Z nieoficjalnych ustaleń naszego dziennikarza wynika, że w jednym zamieszkał sam Tadeusz Rydzyk.

Takie rzeczy mogą zdarzyć się tylko w Polsce - drwią przeciwnicy tej inwestycji. Poprzedni rząd "lekką ręką" przekazał ponad 220 milionów złotych fundacji Lux Veritas. Za te pieniądze miało powstać Muzeum "Pamięć i Tożsamość" im. św. Jana Pawła II. Budowla, w której ma się mieścić rzeczone muzeum jest ogromna. W październiku ubiegłego roku w Toruniu odbyło się uroczyste otwarcie placówki. Ci, którzy dziś chcieliby wejść do niego, pocałują klamkę. Muzeum ciągle nie działa. Fundacja Rydzyka domaga się od rządu kolejnych milionów na dokończenie budowy muzeum. Jednak jest coś, co udało się skutecznie wybudować. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Ojciec Rydzyk miał wybudować muzeum. Udało się... z apartamentami

W Toruniu powstało 15 apartamentów. Znajdują się one w tylnej części budynku, ot którym piszemy wyżej. Z okien każdego z apartamentów można podziwiać brzeg Wisły. Każdy apartament ma też balkon. Według nieoficjalnych informacji naszego dziennikarza, (niepotwierdzonych przez fundację Lux Veritatis), w jednym z apartamentów zamieszkał Tadeusz Rydzyk. Jego apartament liczy 50 metrów.

Na razie nie wiadomo, kiedy otwarte z wielką pompą muzeum zacznie działać. Przedstawiciele obecnego rządu twierdzą, że nie zamierzają dalej "topić" pieniędzy w studni bez dna, jaką jest jego niekończąca się budowa. Zapowiedzi obecnego rządu nie podobają się redemptoryście. Ten postanowił przystąpić ze swoim imperium medialnym do kontrataku. Swoich zwolenników zaprasza na 10 marca do Torunia.

Początek 2024 roku jest bardzo trudny dla ojca dyrektora. W styczniu zmarł jego brat, a w lutym zakonnika niepokoił wysoki poziom wody w Wiśle. Na szczęście ten ostatni problem nie spędza już snu z powiek ojca Rydzyka. Jego dzieła nie są zagrożone. Do tematu muzeum będziemy wracać w kolejnych materiałach.

Zobacz też galerię: Tak zjemy w restauracji przy kościele o. Rydzyka:

Radio Maryja i ojciec Rydzyk. Historia i kontrowersje

Pytanie 1 z 10
Radio Maryja zostało założone w roku
Ojciec Tadeusz Rydzyk postawił muzeum Jan Pawła II za 200 mln złotych i otworzył z wielką pompą, po czym zamknął
Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki