Uwaga Toruń! Będą nowe fotoradary na terenie miasta

2020-08-10 8:14 Konrad Marzec
Uwaga Toruń! Będą nowe fotoradary na terenie miasta
Autor: Magdalena Witt-Ratowska Uwaga Toruń! Będą nowe fotoradary na terenie miasta

Kierowcy z Torunia i goście będą musieli mieć się na baczności. Na terenie miasta pojawią się dwa nowe fotoradary, których czujne oko będzie sprawdzać, czy nie jeździmy za szybko. Jak wynika z informacji Radia Gra - jedno z urządzeń pojawi się przy ul. Grudządzkiej, gdzie w 2018 roku doszło do wypadku, o którym mówiło się sporo nie tylko w Toruniu i okolicach.

Toruń będzie miał dwa nowe fotoradary! W naszym mieście liczba wypadków wciąż jest powodem do niepokoju. W zeszłym tygodniu odnotowaliśmy m.in. śmiertelne potrącenie pieszego. Być może kierowcom dadzą do myślenia urządzenia do pomiaru prędkości, które niebawem pojawią się na terenie grodu Kopernika. Jak podaje Radio Gra pierwsze z urządzeń zostanie zamontowane na wysokości CH Kometa przy ul. Grudządzkiej, zaśdrugie w pobliżu Trasy Średnicowej na wysokości ul. Sczanieckiego. Lokalizację zostały uzgodnione przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego, Policję,, Miejski Zarząd Dróg i Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Toruniu.

W rejonie, w którym zostanie zamontowany pierwszy z fotoradarów doszło w 2018 roku do śmiertelnego wypadku. Kierowca potrącił matkę i jej 18-letnią córkę. Ta sprawa wstrząsnęła nie tylko lokalną społecznością. "Oto Toruń" podaje, że była ona brana pod uwagę przy ustalaniu lokalizacji nowego urządzenia do pomiaru prędkości.

Nie znamy jeszcze dokładnej daty pojawienia się fotoradarów. Najpewniej zostaną one zamontowane wiosną 2021 roku. Tym samym liczba takich urządzeń na terenie grodu Kopernika zostanie podwojona. Na ten moment kierowcy muszą się mieć na baczności przy ul. Lubickiej oraz przy Szosie Lubickiej.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

14-letni Andrzej zatrzymał złodzieja w Toruniu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.