Ważne ostrzeżenie hydrologiczne dla Torunia! Chodzi o gwałtowne wzrosty stanów wody

2021-06-22 10:59
Ważne ostrzeżenie hydrologiczne dla Torunia! Chodzi o gwałtowne wzrosty stanów wody
Autor: Magdalena Witt-Ratowska Ważne ostrzeżenie hydrologiczne dla Torunia! Chodzi o gwałtowne wzrosty stanów wody / Zdjęcie poglądowe

Uwaga mieszkańcy grodu Kopernika! Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego przekazało ostrzeżenie hydrologiczne dla naszego miasta. Chodzi o gwałtowne wzrosty stanów wody w Wiśle. Wiążą się one z prognozowanymi burzami i opadami deszczu. Szczegóły na se.pl/torun poniżej.

Ważne ostrzeżenie hydrologiczne dla Torunia! Chodzi o gwałtowne wzrosty stanów wody

W poniedziałek (21.06.2021) informowaliśmy was o ostrzeżeniu meteo dla Torunia. Synoptycy alarmowali - zagrażają nam nie tylko upały, ale także burze z gradem. Niebezpieczne zjawiska wiążą się także z ostrzeżeniem hydrologicznym, które we wtorek przekazało Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. - W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszychrzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia - informuje Michał Kruk, dyżurny TCZK.

Czytaj też: Gdzie jest burza? Pogodowe piekło nad Polską. Skwar, pioruny i grad

Ostrzeżenie obowiązuje na obszarze Dolnej Wisły i wygasa 23 czerwca o godzinie 3:00. Możliwe są aktualizacje. 

- Informacja wydana w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia - wyjaśnia dyżurny TCZK.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Motoambulans w toruńskim pogotowiu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE