Alarm drugiego stopnia dla Torunia! Za oknami pogodowe szaleństwo

2021-06-21 14:13
Alarm drugiego stopnia dla Torunia! Za oknami pogodowe szaleństwo
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Alarm drugiego stopnia dla Torunia! Za oknami pogodowe szaleństwo

To już nie tylko upał, choć ostrzeżenie IMGW i Toruńskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego zostanie przedłużone. Meteorolodzy alarmują -Toruń zmierzy się także z burzami z gradem! Szczegóły na se.pl/torun poniżej.

Alarm drugiego stopnia dla Torunia! Za oknami pogodowe szaleństwo

W miniony piątek (18.06.2021) informowaliśmy was na naszym portalu, że IMGW opublikował ostrzeżenie dla Torunia i województwa kujawsko-pomorskiego. Chodziło o upały, które miały być z nami co najmniej do poniedziałku. Niepokojące prognozy potwierdziły się, a pomarańczowy alert został przedłużony. - Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w poniedziałek od 31°C do 33°C,we wtorek od 28°C do 30°C. Temperatura minimalna w nocy z poniedziałku na wtorek od 18°C do 20°C - przekazuje Sławomir Betcher, dyżurny TCZK.

Czytaj też: Toruń będzie miał nową restaurację McDonald's! Znamy lokalizację

Komunikat dla Torunia i powiatu toruńskiego wygasa 22 czerwca o godzinie 20:00, ale możliwe są aktualizacje. Niestety żar z nieba to nie jedyny problem. IMGW i Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego przestrzega również przed burzami z gradem. Żółty alert obowiązuje od godziny 20:00.

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad - wyjaśnia dyżurny TCZK, Sławomir Betcher.

Burza - poradnik RCB
Autor: RCB Burza - poradnik RCB

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

RCB upał
Autor: RCB Jak przetrwać upały?
Pierwsza wiosenna burza nad Warszawą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE