Wielkanoc 2020 w Toruniu. Zmiany w komunikacji miejskiej na Święta. Jak będą jeździć autobusy i tramwaje w Wielkanoc?

2020-04-08 13:34 Redakcja
Wielkanoc 2020 w Toruniu. Zmiany w komunikacji miejskiej. Jak będą jeździć autobusy i tramwaje w Wielkanoc?
Autor: Magdalena Witt-Ratowska Wielkanoc 2020 w Toruniu. Zmiany w komunikacji miejskiej. Jak będą jeździć autobusy i tramwaje w Wielkanoc?

Wielkanoc 2020 zbliża się wielkimi krokami. W Toruniu i w innych miastach Polski będzie rzecz jasna wyglądała zupełnie inaczej niż w latach minionych. Nie mniej jednak znajdą się tacy, którzy będą musieli skorzystać z komunikacji miejskiej. Zobaczcie jakie zajdą zmiany w kursowaniu autobusów i tramwajów MZK w Toruniu w okresie wielkanocnym. Już od Wielkiego Czwartku rozkłady będą inne niż w poprzednich dniach. Niedziela Wielkanocna i Poniedziałek Wielkanocny w Toruniu - tak możecie dojechać w wybrane miejsce.

Wielkanoc 2020 zbliża się wielkimi krokami. Część z nas już odlicza dni do radosnego świętowania. Nawet kryzys, związany z koronawirusem nie może przesłonić wierzącym wielkiego wydarzenia, którym jest zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Będziemy je świętować w najbliższą niedzielę (12 kwietnia). Dla praktykującego katolika jest to najważniejsze święto w roku liturgicznym.

Wielkanoc 2020. Komunikacja miejska w okresie Świąt Wielkanocnych w Toruniu

Wszystkim tym, którzy będą musieli w tych dniach się przemieszczać przekazujemy zmiany, o których informuje nas MZK w Toruniu.

9 i 10 kwietnia 2020 r. (Wielki Czwartek i Wielki Piątek)

Ruch tramwajowy i autobusowy według rozkładów jazdy obowiązujących w ferie.

11 kwietnia 2020 r. (Wielka Sobota)

Ruch tramwajowy i autobusowy według rozkładów jazdy obowiązujących w soboty.

12 i 13 kwietnia 2020 r. (Niedziela i Poniedziałek Wielkanocny)

Ruch tramwajowy i autobusowy ograniczony:

•          tramwaje linii nr 1, 2, 5 oraz autobusy linii: C, 15, 19, 21, 23, 29, 31, 32, 35, 44, 45, 46 i 53 kursować będą według świątecznych rozkładów jazdy - nie będą wykonane kursy oznaczone w rozkładach jazdy literą „b”,

•          autobusy linii nr 0, 10, 11, 12, 13, 14, 18, 20, 22, 26, 27, 30, 34, 36 kursować będą według rozkładów jazdy obowiązujących w niedziele,

•          nie będą kursować autobusy linii nr 24 i 40.

14 kwietnia 2020 r. (wtorek)

Ruch tramwajowy i autobusowy według rozkładów jazdy obowiązujących od poniedziałku do piątku w dni feryjne.

Szczegóły rzecz jasna na stronie MZK w Toruniu.

Wielkanoc 2020 w Toruniu - to warto wiedzieć

Święta nie będą oczywiście takie jak jeszcze rok temu. Kuria przekazała już swoje wytyczne dotyczące Triduum Paschalnego i funkcjonowania kościołów. Apelujemy do mieszkańców - wychodźcie z domów tylko, gdy naprawdę jest to niezbędne. Nie rekomendujemy odwiedzania swoich rodzin, a jeśli już się na to zdecydujecie - zmaksymalizujcie środki bezpieczeństwa.

Redakcja ESKA INFO Toruń będzie regularnie publikować artykuły na temat Świąt Wielkanocnych w Toruniu i okolicach. Wierzymy, że te materiały pomogą wam zapoznać się ze zmianami i usprawnią przygotowania.

Wirtualne podróżowanie: zamki Małopolski warte odwiedzenia po pandemii

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.