SZOKUJĄCE zachowanie kierowcy z Włocławka. Co on sobie myślał?! [ZDJĘCIA]

2021-01-14 17:42 km
Szokujące zachowanie kierowcy z Włocławka. Ujęli go po pościgu
Autor: KMP we Włocławku Szokujące zachowanie kierowcy z Włocławka. Ujęli go po pościgu

Szokujące zachowanie kierowcy z Włocławka, który popełnił przestępstwa i szereg wykroczeń. Mężczyzna swoją beznadziejną postawą naraził na ogromne niebezpieczeństwo innych. Po pościgu został ujęty przez miejscowych policjantów. Trafił do celi, gdzie oczekuje na dalszy rozwój sprawy. Więcej szczegółów na se.pl/torun.

Włocławek: Szokująca postawa młodego kierowcy. Wpadł po pościgu

Na drogach w Kujawsko-Pomorskiem panują bardzo trudne warunki, ale niektórzy kierowcy mimo to decydują się na niebezpieczne szarże. Dowodem na to postawa 31-latka z Włocławka, który popełnił przy okazji przestępstwa. Wszystko zaczęło się w minioną środę (13.01.2021) od porannego zgłoszenia kradzieży paliwa na jednej ze stacji we Włocławku. Mundurowi na miejscu potwierdzili ten fakt i ustalili markę pojazdu oraz tablice rejestracyjne. Jak się okazało, auto w bazie policyjnej zostało zgłoszone jako skradzione dzień wcześniej na terenie Torunia. Policjanci "patrolówki" zauważyli opisany pojazd na ulicy Płockiej, przystąpili do jego zatrzymania, ale to był dopiero początek "wrażeń".

Czytaj też: WSTRZĄSAJĄCY mord w lesie pod Włocławkiem. Wykrwawił się, czołgając do synka...

- Mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, ale kierowca zignorował je i rozpoczął ucieczkę autem, jadąc ulicą Płocką w stronę włocławskiej tamy. Na Alei Kazimierza Wielkiego kierowca mitsubishi stracił panowanie nad pojazdem i na skrzyżowaniu z ulicą Zielną uderzył w słup oświetleniowy oraz przekoziołkował, zatrzymując się na boku. Funkcjonariusze udzielili pomocy mężczyźnie oraz wezwali służby ratownicze, które zabrały go do szpitala - informuje nas st. sierż. Tomasz Tomaszewski z zespołu prasowego KMP we Włocławku.

Włocławek: Nieodpowiedzialny kierowca w celi. Na jaw wyszły niewygodne fakty

Po badaniu okazało się, że obrażenia 31-latka są niegroźnie i zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Policjanci informują, że od zatrzymanego, który prosto ze szpitala trafił do policyjnego aresztu, pobrano krew do sprawdzenia czy nie kierował on pojazdem pod wpływem środków odurzających. Badanie testerem na zawartość narkotyków wykazało, że kierowca jechał pod wpływem amfetaminy. To nie było jego ostatnie przewinienie, gdyż włocławianin mając obowiązujący do lipca 2022 roku sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, złamał go.

Przeczytaj też: Włocławek. ZABÓJSTWO w mieszkaniu. Dostał CIOS NOŻEM i padł na podłogę

Jeszcze tego samego dnia policjanci za spowodowanie zdarzenia drogowego ukarali 31-latka mandatem karnym oraz sporządzili wobec niego wniosek o ukaranie do sądu za kradzież paliwa, za co może mu grozić grzywna w wysokości 5 tys. złotych.

- W sprawie popełnionych przestępstw prowadzone są czynności. Włocławscy kryminalni przygotowują zarzuty dotyczące złamania przez 31-latka sądowego zakazu prowadzenia pojazdu i prowadzenia pojazdu pod wpływem środków odurzających, za które może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast z kradzieży pojazdu włocławianin będzie się tłumaczył kryminalnym z Torunia - podsumowuje st. sierż. Tomaszewski.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Pościg za złodziejem luksusowych aut w Toruniu. Dawid M. "działa" od kilku lat