Sławomir Mentzen - kim jest, dane [SYLWETKA]

i

Autor: Sławomir Mentzen/Facebook

Wybory 2019. Sławomir Mentzen - kim jest, dane, wykształcenie [SYLWETKA]

2019-09-12 10:59

Wybory do Sejmu zbliżają się wielkimi krokami. Zastanawiasz się na kogo zagłosować w wyborach 2019? Chcesz bliżej poznać kandydatów, którzy startują w tegorocznych wyborach parlamentarnych? Zobacz sylwetki kandydatów w wyborach 2019. Kim jest Sławomir Mentzen, kandydat Konfederacji Wolności i Niepodległości ?

Wybory 2019: Dariusz Kurzawa - kim jest?

Tegoroczną jedynką na liście Konfederacji Wolności i Niepodległości w okręgu nr 5 oobejmującego Toruń, Grudziądz, Włocławek i jedenaście powiatów, jest Sławomir Mentzen – doradca podatkowy i ekonomista.

Sławomir Mentzen urodził się w 1986 roku w Toruniu. Ukończył Gimnazjum i Liceum Akademickie, a następnie ekonomię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Obronił również licencjat z fizyki teoretycznej i doktorat z nauk ekonomicznych. Prowadzi kilka biur rachunkowych oraz jest właścicielem kancelarii podatkowej oraz sklepu myśliwskiego.

Karierę polityczną rozpoczął w roku 2007 wstępując w szeregi Unii Polityki Realnej. Jednak później zawiesił swoją działalność. W roku 2015 zdecydował wrócić i próbował dostać się na listy wyborcze partii Kukiz'15.

- W 2017 roku Sławomir Mentzen został wybrany na wiceprezesa partii Wolność Janusza Korwina-Mikkego. Już wcześniej pełnił ważne funkcje w strukturach ugrupowania – był prezesem okręgu toruńskiego oraz przewodniczącym rady naukowej partii. W wyborach samorządowych 2018 kandydował na prezydenta Torunia. Zajął piąte miejsce z wynikiem 3,94 proc. głosów – czytamy na portalu wp.pl.

Prywatnie mąż Agnieszki oraz ojciec Franka, Helenki i Ali.

Wybory 2019: kiedy się odbędą?

Wybory parlamentarne 2019 to najbliższe wybory do Sejmu i Senatu, których data została wyznaczona przez prezydenta Andrzeja Dudę. Zgodnie z postanowieniem głowy państwa odbędą się one 13 października w całym kraju. Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21. Zgodnie z kodeksem wyborczym obywatele uprawnieni do głosowania wybiorą w nich 460 posłów i 100 senatorów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE