Wybory 2019. Tomasz Lenz - kim jest, dane [SYLWETKA]

2019-09-11 9:27
Tomasz Lenz
Autor: Tomasz Lenz/Facebook

Wybory do Sejmu zbliżają się wielkimi krokami. Zastanawiasz się na kogo zagłosować w wyborach 2019? Chcesz bliżej poznać kandydatów, którzy startują w tegorocznych wyborach parlamentarnych? Zobacz sylwetki kandydatów w wyborach 2019. Kim jest Tomasz Lenz, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Sejmu?

Wybory 2019: Tomasz Lenz - kim jest?

Tegoroczną jedynką na liście Koalicji Obywatelskiej PO .N IPL ZIELONI w okręgu nr 5 obejmującego Toruń, Grudziądz, Włocławek i jedenaście powiatów, jest Tomasz Lenz - historyk i polityk, poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji.

Tomasz Lenz jest absolwentem inowrocławskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej.

Po ukończeniu szkoły średniej rozpoczął studia w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Rakietowych i Artylerii im. Józefa Bema w Toruniu (zdobył tytuł mistrza szkoły w biegach na 800 i 1500 m, a także w biegu na 3000 m w pełnym oprzyrządowaniu). Zmienił jednak kierunek kształcenia i podjął studia historyczne na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, które ukończył uzyskując absolutorium, a w lipcu 2011r. na tym uniwersytecie zdobył stopień magistra historii.

Od 2005 roku pełni funkcję Posła na Sejm RP z Ziemi Toruńskiej. Przyczynił się do powstania Mostu im. gen. Elżbiety Zawackiej, Centrum Jordanki, Areny przy ul. Bema czy zbudowaniu dojazdu do autostrady w ciągu Szosy Lubickiej.

Jest przedstawicielem w Delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego RP i Ukrainy oraz zastępcą w Delegacji Sejmu i Senatu RP do Zgromadzenia Parlamentarnego Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie.

Od zawsze jego pasją jest sport. Kibicuje i wspiera sport, często można go spotkać na toruńskich arenach, w szczególności na meczach Twardych Pierników oraz na Motoarenie.

Tomasz Lenz jest ojcem trójki dzieci. Jego żona Anna wykonuje zawód radcy prawnego.

Wybory 2019: kiedy się odbędą?

Wybory parlamentarne 2019 to najbliższe wybory do Sejmu i Senatu, których data została wyznaczona przez prezydenta Andrzeja Dudę. Zgodnie z postanowieniem głowy państwa odbędą się one 13 października w całym kraju. Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21. Zgodnie z kodeksem wyborczym obywatele uprawnieni do głosowania wybiorą w nich 460 posłów i 100 senatorów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE