Wykorzystał seksualnie zatrzymaną kobietę. Były policjant z Brodnicy usłyszał wyrok

2020-02-14 16:36 gk
Sąd
Autor: succo / CC0 / pixabay.com

2,5 roku więzienia spędzi w więzieniu były policjant z Brodnicy, oskarżony o seksualne wykorzystanie zatrzymanej kobiety. Sąd Okręgowy w Toruniu utrzymał wyrok sądu pierwszej instancji wobec Krzysztofa G.

Do zdarzenia doszło w 2017 roku w izbie zatrzymań komendy w Brodnicy. Krzysztof G. był w tym czasie jej kierownikiem. Podczas zatrzymania kobiety miał ją wykorzystać seksualnie w toalecie. Pokrzywdzona złożyła zawiadomienie o przestępstwie dzień później.

Policjant został zawieszony w czynnościach, a następnie wydalony z policji. Usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień i gwałtu. Nie przyznał się jednak do winy.

Natomiast sąd zmienił kwalifikację czynu na przekroczenie uprawnień i seksualne nadużycie stosunku zależności i skazał Krzysztofa G. na 2,5 roku więzienia, 15-letni zakaz pracy w charakterze funkcjonariusza publicznego i zadośćuczynienie dla pokrzywdzonej kobiety w kwocie 10 tysięcy złotych. Prokurator nie zgadzał się jednak z kwalifikacją czynu i wnosił apelację o uznanie go za gwałt i 6-letnie więzienie. Natomiast obrońca byłego policjanta chciał jego uniewinnienia.

W piątek sąd jednak utrzymał wcześniejszy wyrok. Krzysztof G. spędzi w więzieniu 2,5 roku.

Krzysztof G. oskarżony jest również o wykorzystanie seksualne innych kobiet. W tej sprawie toczy się osobny proces.