Warto tam być!

Zaprezentują unikatową kopię w Toruniu. To fenomen na skalę europejską

2023-06-23 12:19

Ruszyła kolejna edycja Grand Prix Hard Rock Pubu Pamela w Szachach Błyskawicznych. Ten cykl turniejowy na stałe wpisał się do szachowego kalendarza Torunia. Na poszczególnych wydarzeniach z nim związanych, pojawiają się szachiści z całego województwa. Podczas 2. rundy, którą zaplanowano na 26 czerwca, zaproszeni goście zaprezentują kopię unikatowych na skalę europejską Szachów Sandomierskich.

W poniedziałek (12 czerwca 2023 r.) odbyła się inauguracja letnich zmagań z cyklu Grand Prix Hard Rock Pubu Pamela w Szachach Błyskawicznych. W ceremonii otwarcia uczestniczył ceniony w regionie i nie tylko Marcel Wożniak. Toruński pisarz i scenarzysta nie tylko wystąpił w zawodach. Jako biograf Leopolda Tyrmanda, przybliżył uczestnikom bohatera swoich książek. Na szachownicach skuteczni byli torunianie. Pierwszy turniej wygrał doświadczony Marek Lewandowski z AZS UMK Toruń. Zwycięzca oddał rywalom tylko 0,5 punktu.

Zremisował z nim klubowy kolega, Daniel Ludwiński, który rywalizację zakończył na piątym miejscu. Podium uzupełnili Paweł Siekierski z klubu LKS Wrzos Miedzyborów i Piotr Bartosik z AZS-u UMK Toruń. Czwarte miejsce przypadło Robertowi Politowskiemu z UKS Gambit Toruń. Sympatyczny zawodnik w przeszłości sędziował turnieje w Pameli. Galerię z pierwszego letniego turnieju znajdziecie pod tekstem.

Toruń: Unikatowa kopia w kultowym lokalu. To fenomen na skalę europejską

Kolejny turniej rundy letniej Grand Prix Hard Rock Pubu Pamela w Szachach Błyskawicznych odbędzie się w poniedziałek (26 czerwca 2023 r.) o godzinie 20. Turniej zapowiada się wyjątkowo. Szczegóły zdradził "Super Expressowi" Dariusz Kowalski, właściciel Pameli.

- Podczas turnieju będziemy gościć pracowników Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Ewelina Siemianowska oraz Jakub Szostak opowiedzą o tym, w co grano 1000 lat temu. Zaprezentują kopię unikatowych na skalę europejską Szachów Sandomierskich i nauczą grać w skandynawską planszówkę Hnefatafl. Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie to także jeden z fundatorów nagród w poniedziałkowym turnieju - przekazał Kowalski. Fani szachów i nie tylko - tej rundy zmagań w Pameli nie powinniście przegapić.

Sonda
Czy umiesz grać w szachy?