Prawa ręka Rydzyka doceniona

Zastępca Rydzyka dostał fuchę od ministra Glińskiego. Okoliczności zadziwiają

2022-07-28 14:19

Zakonnik Jan Król (62 l.) nie jest już tylko prawą ręką ojca Tadeusza Rydzyka (77 l.). Wicepremier Piotr Gliński (68 l.) bez konkursu powołał go na stanowisko Dyrektora Muzeum „PAMIĘĆ I TOŻSAMOŚĆ” im. Jana Pawła II w Toruniu. Muzeum jeszcze nie działa. Kiedy zostanie otwarte? Nie wiadomo. Nie wiemy też, ile podatnicy będą miesięcznie płacić dyrektorowi Królowi.

Dyrektorem Radia Maryja jest ojciec Tadeusz Rydzyk. Zastępcą dyrektora z kolei zakonnik Jan Król. Dyrektorem telewizji Trwam jest Tadeusz Rydzyk, jego zastępcą tamże oczywiście Jan Król. Rydzyk i Król wspólnie założyli fundację Lux Veritatis. Najbardziej znany zakonnik jest jej prezesem, a ojciec Król członkiem zarządu fundacji. Jan Król jest też prezesem złotej kury imperium Rydzyka, czyli spółki Geotermia Toruń. Najwidoczniej wicepremier Piotr Gliński pozazdrościł Rydzykowi takiego podwładnego i postanowił go zatrudnić. W Toruniu fundacja Lux Veritatis głównie za pieniądze podatników buduje muzeum. Teraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego zrobił dyrektorem muzeum Jana Króla. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Zobacz też: Rydzyk pęka z dumy! Jego toruński obiekt dumnie lśni w nocy [ZDJĘCIA]

Prawa ręka Rydzyka zatrudniona przez ministra Glińskiego bez konkursu

Nasz dziennikarz do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie dyrektora Króla wysłał następujące pytania:

  1. W jakim trybie pan Premier profesor Piotr Gliński powołał Jana Króla na stanowisko Dyrektora Muzeum „PAMIĘĆ I TOŻSAMOŚĆ” im. Jana Pawła II?
  2. Czy był konkurs na stanowisko Dyrektora Muzeum „PAMIĘĆ I TOŻSAMOŚĆ” im. Jana Pawła II?
  3. Jeżeli nie, to dlaczego?
  4. Co zadecydowało o wyborze Jana Króla na stanowisko Dyrektora Muzeum „PAMIĘĆ I TOŻSAMOŚĆ” im. Jana Pawła II?
  5. Czy nowo wybrany Dyrektora Muzeum „PAMIĘĆ I TOŻSAMOŚĆ” im. Jana Pawła II pełni swoją funkcję społecznie czy też otrzymuje wynagrodzenie?
  6. Jeżeli dyrektor Muzeum „PAMIĘĆ I TOŻSAMOŚĆ” im. Jana Pawła II. otrzymuje wynagrodzenie to proszę podać jego wysokość?

Otrzymaliśmy taką oto odpowiedź:

- O. Jan Król został powołany na stanowisko dyrektora Muzeum „Pamięć i Tożsamość” zgodnie z przepisami ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, która dopuszcza dwa równorzędne tryby powoływania dyrektorów instytucji kultury: pozakonkursowy, pod warunkiem zasięgnięciu opinii organizacji branżowych, oraz konkursowy - przekazuje biuro Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pracownicy Ministerstwa Kultury najwidoczniej uznali, że nasz dziennikarz jest dżentelmenem, który nie rozmawia o pieniądzach. Tak jednak nie jest. Dlatego pytamy się publicznie pana premiera Glińskiego -  czy ojciec Jan Król pracuje społecznie czy też otrzymuje wynagrodzenie? Jeżeli tak to w jakiej kwocie? Do tematu będziemy wracać.

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Radio Maryja i ojciec Rydzyk. Historia i kontrowersje

Pytanie 1 z 10
Radio Maryja zostało założone w roku
Czy w szkole o. Rydzyka mieszkają uchodźcy z Ukrainy?! Sprawdziliśmy!